John Deere X350R

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

John Deere X350R

Post autor: Troku » 25 lis 2016, 22:26

Miałem okazję pobawić się sterowaniem wysokości koszenia kosiska w traktorku John Deere X350R i powiem z mojej perspektywy jak to wygląda, pokrętło umieszczone w dolnej części tunelu centralnego czyli trzeba się schylić by to ustawić, gałka od pokrętła dość solidna i piktogramy jasne więc bez problemu ustawiłem zadaną wysokość koszenia. Dźwignia podnoszenia agregatu tnącego działa wzorowo więc sądzę że jest to spore ułatwienie dla użytkowników którzy lubią automatykę czyli pamięć pracy kosiska.
WP_20161125_10_36_04_Pro.jpg
WP_20161125_10_36_17_Pro.jpg
WP_20161125_10_36_23_Pro.jpg
WP_20161125_10_36_34_Pro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: John Deere X350R

Post autor: pfp76 » 26 lis 2016, 2:45

-sorry Troku..... wajcha to nie automatyka
-wajcha... -to wajcha
-również sposób tego rozwiązania technicznego , żadnej z definicji "pamięci" nie wyczerpuje ..., to jest po prostu ręczne ustawienie wysokości decka , z możliwością jego podniesienia i opuszczenia z powrotem do wysokości ustawienia . Pamięć byłaby wtedy gdyby można było wajchą poruszać deckiem w jego pełnym zakresie , czyli niżej ustawienia zadanego . W tym przypadku jest jedynie możliwość ustawienia pozycji "zerowej" z nietrwałą możliwością jej zmiany na wyższą i powrót do zadanego ograniczenia wysokości . Pamięć nie jest możliwością powrotu do stanu najniższego . To jest ,jakby nie patrzeć "tylko" ogranicznik . Bardzo przydatny.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: John Deere X350R

Post autor: Kamilos » 26 lis 2016, 9:36

Szanuje maszyny john deere bo są solidnie zrobione i mają dobre silniki, ale do tego rozwiązania ze sterowaniem decka nie dam się przekonać, na pewno schylanie się w czasie koszenia w dół po to by bawić się w regulacje wysokości kosiska nie jest lepsze od tradycyjnej ręcznej dzwigni, gdzie szybciej możemy zareagować jak natrafimy na przeszkodę, która się pojawi, po to by podnieść kosisko max do góry. Ręczną dziwgnią, w ciągu 2 sekund jesteśmy w stanie zmienić wysokość, a tutaj trzeba się bawić..
Automatyką to bym prędzej nazwał kosisko które jest elektrycznie regulowane, wtedy można powiedzieć, że jest to ułatwienie dla użytkownika, ale takie pokrętło ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: John Deere X350R

Post autor: Toma » 26 lis 2016, 11:08

Również przyglądałem się temu egzemplarzowi. I o ile można się przyzwyczaić bardziej lub mniej do tego sterowania, to za cholerę nie rozumie zabudowy decka. Jak chciałbym go ściągnąć to przecież jest katorga, plastyki, kombinacje. Wiem że teraz jest tendencja do zabudowy czy to w traktorkach czy samochodach czy innym sprzęcie, ale bez przesady. Jak już wspomniałem w opisie mojego traktorka, ściągnięcie decka to jest momencik. Fakt , że może często się go nie zdejmuje, ale nawet raz na jakiś czas to wolę mieć dostęp do niego.
Ktoś zaraz powie że może to kwestia bezpieczeństwa, tak, ale i w moim jest na tyle zabezpieczone , że nic się nie powinno stać ( pomijam kombinatorów )
Kamil , silniki w JD to akurat taki sobie argument, bo w innych firmach też są one stosowane. W tym przedstawionym przez Troka egzemplarzu był silnik Kawasaki.
Ale wiecie co się może podobać ? Stylistyka i w sumie kolorystyka, jak to JD. Jakbym miał porównać wizualnie JD do sprzedanego przez Troka Al-Ko to wiadomo kto wygra. Ale jak już ktoś wspomniał, nie piękność a użytkowość jest ważniejsza.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: John Deere X350R

Post autor: Kamilos » 26 lis 2016, 11:34

Właśnie dla bezpieczeństwa są te wszystkie osłony, czego ja bym się akurat nie czepiał deck się zdejmuje raz na rok, więc nie jest to znowu taka katorga, a bezpieczeństwo jest najważniejsze. Bo takich przypadków jak włożenie rąk w paski na pewno nie brakuje, a i przy wsiadaniu może się noga ześlizgnąć i trafić w paski więc mi się to rozwiązanie podoba, bo zapewnia maksimum bezpieczeństwa Silniki kawasaki to jedne z najlepszych obok hondy, kohlera czy subaru.. A to właśnie kawasaki jest najczęściej montowany w traktorkach john deer..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: John Deere X350R

Post autor: Toma » 26 lis 2016, 12:11

Wiem , że dla bezpieczeństwa, ale też jakoś nie widzę powodu, aby wkładać ręce podczas pracy traktorka. Dodatkowo masz przecież wyłącznik bezpieczeństwa pod siedzeniem i podczas zsiadania, noże się się wyłączają, nie mówiąc że i silnik też się wyłączy ( o ile nie zaciągniesz hamulca ). Ale dla chcącego nic trudnego ominąć zabezpieczenia , tak samo jak i z tym plastykiem, jak ktoś będzie chciał włożyć ręce czy nogę to włoży.
Mówisz raz na rok .. .no dobrze, ale i tak masz więcej zabawy i to dużo więcej. Ja tam wolę dobre rozwiązania, ale minimalistyczne . I po to mam rozum, aby myśleć podczas pracy z różnego rodzaju sprzętem, a nie pchać łapki. Zakładając że coś się zapchało, wpadło ... to te parę minut mnie nie zbawi. Gaszę maszynę i czyszczę czy sprawdzam :P.

Silnik Kawasaki pewnie że jedne z najlepszych, dlatego też używane są w traktorkach innych firm.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: John Deere X350R

Post autor: Troku » 26 lis 2016, 21:36

Kamilos pisze: schylanie się w czasie koszenia w dół po to by bawić się w regulacje wysokości kosiska nie jest lepsze od tradycyjnej ręcznej dzwigni, gdzie szybciej możemy zareagować jak natrafimy na przeszkodę, która się pojawi, po to by podnieść kosisko max do góry. Ręczną dziwgnią, w ciągu 2 sekund jesteśmy w stanie zmienić wysokość, a tutaj trzeba się bawić..

Kosisko podnosimy lewym pedałem więc w przypadku szybkiej reakcji naciskamy na niego i deck idzie max w górę więc jest to tak samo jak nie szybciej niż pociągnięcie za dźwignię, aby powrócić do ustawionej wysokości koszenia po prostu puszczamy pedał, nie regulujemy pokrętłem, pokrętło służy do ustawienia wysokości cięcia.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ