Toro DH 220 mulczowanie.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Toro DH 220 mulczowanie.

Post autor: Marek » 20 maja 2018, 13:03

W Toro DH 220 jest opcja mulczowania prosta jak budowa cepa.
Bez żadnych wkładek klinów itp.
Prawdo podobnie Karsity też mają taką funkcję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Toro DH 220 mulczowanie.

Post autor: Tornado » 20 maja 2018, 15:44

Rzeczywiście jest to praktyczniejsze niż wkładanie dodatkowego elementu w postaci zaślepki ;) Problem jednak chyba nie w tym... Moje osobiste zdanie jest takie, że prawdziwe mulczowanie odbywa się przy zastosowaniu odpowiedniego decka, odpowiednich noży. Wtedy jest okey...

Natomiast wykorzystanie decka i noży koszących do mulczowania to w/g mnie nie jest dobry pomysł.. No chyba, że będziemy robić to na malutkiej trawce co trzeci dzień ;)

I żeby nie było dotyczy to wszystkich traktorków bez względu na markę model.. :lol:

To jest moja opinia ... Można się z nią zgadzać lub nie ;) Aczkolwiek ja nie mulczuję, lecz koszę .... A, może ktoś mulczuje przy użyciu uniwersalnego decka i noży ? Jeśli tak, to opinie praktyczne chętnie poznam...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Toro DH 220 mulczowanie.

Post autor: Kamilos » 20 maja 2018, 17:04

Deck nie musi być inny, w większości przypadków stosowane są zaślepki, natomiast co do noży to tu się zgodzę, do mulczowania muszą być specjalnie do tego przeznaczone, wg. mnie nie ma uniwersalnych, natomiast żeby mulczować to trawkę trzeba kosić co parę dni więc jak ktoś lubi i ma dużo kasy na paliwo to proszę bardzo.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Marek

Re: Toro DH 220 mulczowanie.

Post autor: Marek » 20 maja 2018, 20:19

Powiem jedno że przy mulczowaniu silnik ,paski ,noże dostają strasznie po dupie.
Mi ta klapa ułatwia koszenie gdy jeżdżę koło skalniaka ,rabaty zamykam żeby trawa tam nie naleciała.
I moim zdaniem to co Czesi zamontowali jest genialnym pomysłem. :D

ODPOWIEDZ