Oleomac Sparta 37 - nie wchodzi na obroty

Dział poświęcony maszynom Oleo-Mac

Moderator: Moderatorzy

przemprzem
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2017, 12:04

Oleomac Sparta 37 - nie wchodzi na obroty

Post autor: przemprzem » 21 lip 2023, 21:03

Cześć. Z dnia na dzień coś się popsuło w oleomac Sparta 37. Zepsuła się pompka paliwa - kupiłem za 13 zł, wszystko ok. Dałem tacie, pojechałem na wakacje, wracam - zaginął grzybek :D Wkurzyłem się i zamiast pompki zrobiłem z wkładu długopisu łącznik, żeby pominąć pompkę. Poszarpałem dłużej - działa! No to zgasiłem i poszedłem się przebrać.... Nie odpali.

Dziś kupiłem pompkę z stihl za 30 zł, założyłem i lipa. No to rozkręciłem gaźnik Walbro wt 869, ale bez rozbierania membran. Coś tam podmuchałen kompresorem przy okazji rzygnąłem sobie paliwem centralnie w oczy.... Przedmuchałem filtr paliwa, nawet go zdjąłem.

No i po tych "zabiegach" kosa chociaż zaczęła odpalać! Odpali i daje gazu, jest ok! Zostawiłem na wolnych, żeby się przebrać.... Daje gazu i zdycha! Odpala, chodzi na wolnych kilka sekund, daje gaz i eureka - działa! Pochodzi minute na wolnych, daje gaz i zdycha.

1. Czy nieszczelnie wężyki od i do pompki mogą mieć znaczenie?
2. Jak sprawdzić gaźnik? Nie jestem pewien czy zdycha bo zalewa paliwem czy go nie podaje. Niestety nie wykręciłem świecy bo wtedy jak sucha to brak paliwa a jak mokra to zalewa?

ODPOWIEDZ