OLEO-MAC GMC 53 VK ALLROAD4

Dział poświęcony maszynom Oleo-Mac

Moderator: Moderatorzy

xdpa
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 cze 2020, 15:57
Imię: Piotr

OLEO-MAC GMC 53 VK ALLROAD4

Post autor: xdpa » 14 cze 2021, 21:19

Cześć
Kupiłem dzisiaj kosiarkę model OLEO-MAC GMC 53 VK ALLROAD4
Zapomniałem w sklepie zapytać jak ją w zasadzie odpalić.
Sprzedawca mówił że na wyłączonym silniku nie należy bawić się wajchami od obrotów silnika i prędkości jazdy.
1.Jak te kosiarkę odpalać czy wajcha obrotów silnika Min max ma być w pozycji min czy max?
2.Jak ją gasić czy ma być w pozycji min czy max czy to obojętne?
3. Czy to prawda że kosząc z załączonym napędem w pozycji zająć żeby wyłączyć napęd i się przestawić z kosiarką muszę ustawić wajchę na żółwia i wtedy dopiero odłączam napęd? Czy to nie ma znaczenia?
4.Czy zawsze przed załączeniem napędu dźwignią, muszę przestawić na zająca i wtedy zwiększać prędkość na docelową np królik?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: OLEO-MAC GMC 53 VK ALLROAD4

Post autor: Troku » 14 cze 2021, 23:04

Kosiarkę odpalasz zawsze na max obrotach, gaszenie to już twój wybór czy na wolnych czy na wysokich. podczas załączania i rozłączania napędu nie regulujesz dźwignią prędkości.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

xdpa
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 cze 2020, 15:57
Imię: Piotr

Re: OLEO-MAC GMC 53 VK ALLROAD4

Post autor: xdpa » 15 cze 2021, 5:32

Troku pisze:
14 cze 2021, 23:04
Kosiarkę odpalasz zawsze na max obrotach, gaszenie to już twój wybór czy na wolnych czy na wysokich. podczas załączania i rozłączania napędu nie regulujesz dźwignią prędkości.
A jak silnik pracuje to mogę regulować dźwignią napędu? Czy tylko jak napęd jest załączony?
To po co jest ta dźwignia regulacji obrotów silnika jak zawsze i tak jest na max?

ODPOWIEDZ