Oleo-Mac BC240T - problemów pare (prośba o pomoc)

Dział poświęcony maszynom Oleo-Mac

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Coven
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:06
Imię: Adrian

Oleo-Mac BC240T - problemów pare (prośba o pomoc)

Post autor: Coven » 03 paź 2018, 11:41

Cześć wszystkim!

Właśnie wykosiłem ogród kończąc tym sposobem pierwszy sezon nowego nabytku - kosy OM BC240T. Zawieszenie jej "działalności gospodarczej" pozwoliło mi rozważyć wysłanie jej do "SPA" (ze względu na poniższe wady / usterki).

O co chodzi z tymi problemami? - Otóż jest ich cztery, a są to:

1. Brak regulacji obrotów silnika(?) - Na zimnym silniku mam wrażenie, że jeszcze jako tako minimalną kontrolę obrotów mam, lecz na ciepłym sytuacja wygląda następująco: spust przyciśnięty na jakąś 1/10 zakresu i silnik kręci na wolnych obrotach, ale powyżej tej "magicznej bariery" kosa zaczyna się rozkręcać do obrotów maksymalnych czasami je przekraczając (preludium problemu nr 2).

2. W sytuacjach gdzie chwilowo schodzę z maksymalnych obrotów by łagodniej coś wykosić, to w momencie gdy wracam na pełne obroty, to kosa podczas zwiększania obrotów tak jakby przekracza obroty maksymalne (sugeruję się dźwiękiem silnika, gdyż ten chodzi wtedy tak, jakby miał się za chwilę rozlecieć). Czasami wraca na max. obroty bez problemu (głównie na zimnym), czasem sama się w pore ogarnie (chwilę poryczy głośniej i wraca na stosowny poziom), a bywa też i tak, że (podczas dodawania gazu) czuję iż sama się nie ogarnie i muszę gaz całkowicie puścić i ponownie ją wkręcić (jak wkręcam ją na obroty od zera, to bardzo rzadko się to zdarza, może i wcale...). Efekt ten występuje częściej gdy żyłka jest już krótka (darmowe powiadomienie o powinności jej wydłużenia :D), na nożu też to występuje.

3. Zanieczyszczenia w kanale dolotowym powietrza. Prezentują to zdjęcia numer 1 oraz numer 2. Na obudowie znajdują się zaraz naprzeciwko wlotu powietrza, sam filtr od zewnętrznej strony wygląda na czysty.

4. Wyciek z pod gaźnika. Obrazuje to zdjęcie numer 3. To z czego się ta ciecz wydobywa wygląda jak jakiś "korek spustowy", ale czy tak powinno być? - Nie mam zielonego pojęcia.

Parę słów wytłumaczenia...

Kosa ma na liczniku jakieś 16 godzin pracy, używana była zgodnie z zaleceniami producenta i dealera (w trakcie docierania nie więcej niż 15 min pracy i bez pełnego gazu na braku obciążenia; później nie kosiłem w jednej serii więcej niż 20 minut). Paliwo z zaufanych stacji, lub z oznaczeniem "BAQ". Mieszanka 1:50 od samego początku [świeża, olej odmierzany strzykawką (czasami w okresie docierania lałem ciutkę więcej - 11ml na 500ml), w okresie docierania Stihl HP, później Eurosint 2 (mam wrażenie, że problem nr 2 odrobinkę zmalał). Stan dzisiejszy filtru paliwa przedstawia zdjęcie numer 4, zaś stan świecy numer 5 (w rzeczywistości jest trochę ciemniejsza), filtr powietrza od strony kosy zielony, od strony wlotu czysty (nie miałem jeszcze okazji go czyścić, lecz sprawdzałem ilość kurzu biurowym sprężonym powietrzem - dmuchałem, delikatnie potrzepałem i nic z niego nie wyleciało). Pierwsze trzy objawy występują raczej już od Day 1, czwarty zauważyłem dosyć niedawno.

Chcę się dowiedzieć, czy przedstawione tutaj zjawiska należą do normalnych / nienormalnych, aby wiedział co jest ewidentną nieprawidłowością i należy ją umieścić na opisie usterek przy zgłoszeniu do serwisu gwarancyjnego.

Z góry Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac BC240T - problemów pare (prośba o pomoc)

Post autor: Troku » 03 paź 2018, 18:36

Obudowa filtra powietrza wygląda przyzwoicie, filtr powietrza lekko zabrudzony ale jak najbardziej normalna eksploatacja, filtr paliwa ma takie włoski i też bym się tym nie martwił. Użytkujesz prawidłowo sprzęt.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Coven
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:06
Imię: Adrian

Re: Oleo-Mac BC240T - problemów pare (prośba o pomoc)

Post autor: Coven » 03 paź 2018, 21:25

Dzięki za odpowiedź.

Mam jednak jedno pytanie odnośnie jej. Według niej ze sprzętem jest w porządku, jednakże mam wrażenie, że pominąłeś problemy które opisałem, przechodząc od razu do oceny zdjęć (z pominięciem jednego z nich) :D.

A zatem czy mógłbym prosić o potwierdzenie jakoby Twoja odpowiedź o pozytywnym charakterze odnosiła się także do opisanych przeze mnie usterek?

ODPOWIEDZ