Zatarta kosa Sparta 380 T

Dział poświęcony maszynom Oleo-Mac

Moderator: Moderatorzy

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Zatarta kosa Sparta 380 T

Post autor: lukk » 26 cze 2018, 20:52

Witam panowie, z powodu ciągłego zalewania filtra powietrza paliwem i nierównej pracy oddałem kosę do serwisu, tak jak myślałem membrany do wymiany ale okazało się również że chrom na gładziach cylindra jest przytarty i pierścień ma dosyć spory luz. Nie wiem ile godzin kosa przepracowała ale koszę mniej więcej raz w miesiącu i tak mniej więcej spalam 4-5 l mieszanki, kosa jest z 2008 roku. Odkąd ja jej używam to raczej pilnuje filtra powietrza oraz aby mieszanka nie była stara ale wcześniej to bywało różnie a i markowego oleju to ona nie widziała same Orleny itd.

Dostałem propozycje wymiany cylindra na zamiennik od Sparty 44 bo niestety oryginał do Sparty 380t jest dosyć drogi, reszta podzespołów jest w dobrym stanie, w zasadzie to już się zdecydowałem na ten zabieg jednak chciałem się dowiedzieć co wy o tym sądzicie ?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zatarta kosa Sparta 380 T

Post autor: Troku » 26 cze 2018, 20:59

Zamienniki są słabszej jakości niż oryginał więc ja nie zalecam ich stosowania ale założyć możesz, co do oleju to się sprawdza jednak ta zasada że warto stosować dobry olej, zużyta gładź była powodem przedmuchów i cofania się mieszanki do filtra powietrza.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: Zatarta kosa Sparta 380 T

Post autor: lukk » 26 cze 2018, 21:08

Biorąc pod uwagę ile ta kosa już przepracowała i ile kosztuje nowa to niestety ale naprawa na oryginalnych częściach nie jest opłacalna jakby miała kilka lat to może bym zainwestował w oryginalny cylinder ale ona wykosiła juz 10 lat i to w nie lekkich warunkach, przy tym koszcie naprawy który zaproponował serwis to jak mi trzy pochodzi to się to opłaci .

ODPOWIEDZ