Brak mocy OM Sparta 44

Dział poświęcony maszynom Oleo-Mac

Moderator: Moderatorzy

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Brak mocy OM Sparta 44

Post autor: elkrecik » 22 maja 2018, 22:05

Witam serdecznie, mam problem z kosą Sparta 44. Korzystając z wolnego czasu wymieniłem filtr paliwa, kupiłem filterek Zama. W ubiegłym roku wymieniony filtr paliwa i świeca, w tym roku filtr powietrza przedmuchiwany. Po wymianie filtra paliwa kosa pochodziła 5 min, była słaba aż w końcu zgasła. Wyciągnąłem filtr paliwa, wężyk na długości 2 cm był pęknięty, obciąłem, założyłem filtr ale dalej kosa była słaba i gasła. Zawiozłem do serwisu, podejrzenia padło na syf który został zaciągnięty z baku po pęknięciu wężyka. Kosa wyregulowana, gaźnik przeczyszczony, po powrocie praca 20 min i znowu te same objawy. Kosa wróciła do serwisu, niestety znajomego serwisanta nie było, tylko jego pracownicy, wyregulowali i dziś znowu po 15 min powtórka z rozrywki: kosa słaba, niestabilne obroty, zamula po całkowitym wciśnięciu gazu. Jutro znowu oddaję do serwisu ale miał ktoś może podobne objawy? Dodatkowo po tych 15 min na biegu jałowym głowica się obraca... Dziękuję i pozdrawiam

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Brak mocy OM Sparta 44

Post autor: elkrecik » 24 maja 2018, 0:32

Ciąg dalszy walki z kosą: dzisiaj zawiozłem kosę do serwisu, chłopaki wyregulowali na miejscu od ręki, przeprosili że mają nawał pracy i kosy nie wezmą na dłuższe testowanie. Po przyjeździe do domu odpalenie i zaskoczenie jak super pracuje, moc w końcu wróciła. Niestety radość nie trwała długo- po pół godziny totalna zamuła i gaśnięcie po dodaniu gazu. Dodatkowo bez gazu głowica obracała się na biegu jałowym bardzo mocno. Śrubokrętem przekręciłem śrubę obrotów minimalnych w lewo i kosa odżyła, zniknęły wysokie wolne obroty, śruby obrotów maksymalnych nie ruszałem. Co znaczą te objawy? Samoczynne dokręcanie się śrub regulacyjnych?

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Brak mocy OM Sparta 44

Post autor: elkrecik » 08 wrz 2018, 22:41

Koniec końców skończyło się na wymianie gaźnika. Stary nawet po kilkukrotnym potraktowaniu myjka ultraciśnieniową powtarzał objawy. Wróciła moc i kultura pracy, niestety całość trwała tak długo (kilkukrotne naprawy i powroty do serwisu, później zmiana serwisu, urlop serwisanta, następnie mój) że 2 miesiące temu zakupiłem Stihla FS 260. Sparta ma już wykończoną głowicę, teraz będzie pracować tylko z nożem w samosiejkach i trzcinie nad rzeką. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Brak mocy OM Sparta 44

Post autor: Kamilos » 10 wrz 2018, 21:11

No to nieźle, po przeczytaniu twoich postów cieszę się, że już nie mam tej kosy, tak zachwalana była przez niektóre osoby, ale tak naprawdę jest przeciętna, bardzo mułowata i ma beznadziejnie rozwiązany system filtrów powietrza. Porównując do nowszych modeli np do tej co mam obecnie czyli 381T to nie ma nawet porównania. Moment obrotowy zupełnie inny, filtr powietrza papierowy po całym sezonie jest tylko leciutko zabarwiony na zielono, a cała podstawa filtra jest czyściutka, nie to co w sparcie 44 gdzie filtr musiałem myć co parę koszeń i do tego czyścic ufajdaną podstawę filtra. Tak z ciekawości ile czasu już ją masz ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Brak mocy OM Sparta 44

Post autor: elkrecik » 10 wrz 2018, 22:19

Spartę mam 4 lata, przez ten czas bez awarii ale wkur..ia mnie swoją mułowatością. Porównywałem do poprzedniego chinola- Texas CG430, wytrzymał 7 lat ale mimo mniejszej mocy dynamiką i mocą na żyłce 3mm bił Olka na głowę. Wibracjami niestety też 😅

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Brak mocy OM Sparta 44

Post autor: Kamilos » 11 wrz 2018, 18:16

No nie no z tą dynamiką to jest masakra, dziś jakbym kupował to bym wolał dołożyć i kupić stihla fs 260 lub spartę nowego typu 441T. Niby 44 nie miała katalizatora i to miał być jej atut, ale guzik prawda, bo co z tego jak ta kosa rozwija tak wolno moc.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Brak mocy OM Sparta 44

Post autor: elkrecik » 11 wrz 2018, 19:21

No właśnie ja kupiłem FS260...

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: Brak mocy OM Sparta 44

Post autor: lukk » 27 cze 2019, 16:16

Widzę że panowie temat stary 10 lat kosilem ta kosa teraz kupiłem chińczyka i dopiero teraz do mnie dotarło że komfortem pracy to ona wiele nie odbiega od lepszego chińczyka
Za 1400 nie polecam lepiej dołożyć i brać fs260

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Brak mocy OM Sparta 44

Post autor: Troku » 27 cze 2019, 19:20

Gaźnik to taka część silnika co nie toleruje paliwa jak w nim stoi i to nie ma znaczenia jaka marka jest sprzętu, po prostu urządzenia z silnikami membranowymi nie mogą stać z paliwem w gaźniku dłuższy czas,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ