Sparta 44T kilka pytań

Dział poświęcony maszynom Oleo-Mac

Moderator: Moderatorzy

zenek
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2021, 15:28
Imię: Zenon

Sparta 44T kilka pytań

Post autor: zenek » 25 lip 2021, 18:24

W zeszłym roku dostałem do zabawy kosę Sparta 44T i mam z nią kilka problemów. Ale po kolei.

Problem pierwszy to problemy z odpaleniem. Kosa bardzo słabo wkręca się na właściwe obroty biegu jałowego. Praktycznie gaśnie za każdym razem, po kilku/kilkunastu sekundach. Zwiększyłem obroty za pomocą śruby regulacyjnej i byłem zadowolony, że problem został rozwiązany, ale przy kolejnym koszeniu, po tygodniu/dwóch problem jest dokładnie taki sam. Poeksperymentowałem trochę z ssaniem i zauważyłem, że kosa działa prawidłowo jeśli zostawi się minimalną lukę tak by gaźnik pobierał ciut więcej powietrza. Filtr powietrza jest w dobrym stanie. Najdziwniejsze, że po jakimś czasie, pół godziny szarpania się z kosą, w końcu łapie prawidłowe obroty i moc.

Problem drugi to właśnie moc, nie wiem czy to jest w zasadzie problem czy "ten typ tak ma" ale gaz muszę dodawać tak wolno jakbym operował skalpelem, szybsze nieciśnięcie powoduje błyskawiczne zduszenie silnika. Nie można ot tak przejść z obrotów jałowych na pełne obroty.

Problem trzeci, rozrusznik. Łapie raz na jakieś dwadzieścia pociągnięć sznurka. Sprężyna działa, ale nie ma żadnego oporu. Rozebrałem ale na oko nic nie wygląda na wyrobione. Nie wiem co jest problemem, czy koło rozrusznika czy zbierak. A może oba elementy. (Foto poniżej)

Byłbym wdzięczny za sugestie od użytkowników tego modelu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Sparta 44T kilka pytań

Post autor: elkrecik » 25 lip 2021, 22:20

Miałem w zasadzie identyczne problemy z tym modelem, jedyna różnica to rozruch- u mnie odpalała prawidłowo. Pomogła dopiero wymiana gaźnika na nowy, czyszczenie ultradźwiękami pomagało na kilka dni.

Mfisto
Stały bywalec
Posty: 202
Rejestracja: 04 cze 2021, 22:22
Imię: michal
Lokalizacja: Radom

Re: Sparta 44T kilka pytań

Post autor: Mfisto » 26 lip 2021, 23:26

Część wydaje mi się że masz gaźnik do wymiany
Stihl Fs410, Fs460, ms261,Nac cst45-40

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sparta 44T kilka pytań

Post autor: Troku » 27 lip 2021, 23:29

Gaźnik do wymiany, możesz wymienić membrany w gaźniku, czasami pomaga.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

zenek
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2021, 15:28
Imię: Zenon

Re: Sparta 44T kilka pytań

Post autor: zenek » 09 sie 2021, 10:57

Dzięki Panowie za sugestie.

Jest to gaźnik Walbro WT870C. Czy są jakieś tańsze zamienniki kompatybilne z tym modelem, czy w grę wchodzi wyłącznie oryginał?

Zauważyłem również, że nie ma zestawów naprawczych dedykowanych pod ten model, mimo że do innych modeli tego producenta jest pełen wybór (lub źle szukam). Czy są jakieś uniwersalne, które dałoby się wykorzystać?

ODPOWIEDZ