Grzyb Krowiak pospolity olszówka

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Grzyb Krowiak pospolity olszówka

Post autor: Troku » 07 paź 2018, 21:25

Podczas dzisiejszej wycieczki w plener znalazłem takiego grzyba, Dzięki koledze Michałowi który zna się na grzybach określił rodzaj grzyba i zidentyfikował go. W starych atlasach występował jako grzyb jadalny a teraz ponoć nie choć jest smaczny, co o tym sądzicie ??
olszówka, krowiak zawinięty .jpg
olszówka, krowiak zawinięty 1 .jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

krzyszt11

Re: Grzyb Krowiak pospolity olszówka

Post autor: krzyszt11 » 08 paź 2018, 9:28

Olszówka to krowiak podwinięty, grzyb trujący. Pamiętam, że moja ciocia zbierała i marynowała te grzyby, pewnie je jedli i wszyscy przeżyli, ale wszystko zależy od długości gotowania i kilkukrotnego zmieniania wody.
Dawno, dawno temu truto muchy za pomocą muchomorów (moja śp. babcia to robiła), ale jeżeli muchomory były zbyt długo gotowane to muchy to zeżarły i czuły się znakomicie.
Proponuję zbierać inne grzyby, bo szkoda by było najlepszego doradcy na tym forum.

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Grzyb Krowiak pospolity olszówka

Post autor: wojtek1234321 » 08 paź 2018, 12:53

To nie tylko wielokrotne gotowanie, to może mało pomóc. Podobno trucizna z tego grzyba potrafi się kumulować w organizmie, czyli im więcej jemy tym więcej trucizny w organizmie i podobno ona nie całkiem jest redukowana przez organizm. I kiedyś może przekroczyć dopuszczalną normę.
"Olszówka (krowiak podwinięty) powoduje zatrucia, ponieważ ciągle jest uważana w Polsce za jadalną, a objawy zatrucia nie są typowe. Obecna w grzybie inwolutyna najpierw prowadzi do krótkotrwałych dolegliwości układu pokarmowego, a następnie do zespołu hemolitycznego (czyli rozpadu czerwonych ciałek krwi), który powoduje osłabienie, hemoglobinurię (w moczu pojawiają się duże ilości hemoglobiny uwolnionej z rozpadających się erytrocytów) i ostrą niewydolność nerek. Do tak poważnych zmian dochodzi tylko u niektórych osób. Zespół hemolityczny to wynik reakcji alergicznej organizmu, inwolutyna, która gromadzi się w organizmie, jest bowiem białkiem antygenowym. Każdy z nas ma inny próg wrażliwości na inwolutynę, więc czasem już pierwsze danie z olszówek wywołuje rozpad erytrocytów, a niekiedy dopiero setne."

krzyszt11

Re: Grzyb Krowiak pospolity olszówka

Post autor: krzyszt11 » 08 paź 2018, 21:39

Czyli moja ciocia i jej rodzina miały szczęście, a Troku niech bardzo uważa na to co zbiera.

kangur
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2018, 22:34
Imię: Krystian

Re: Grzyb Krowiak pospolity olszówka

Post autor: kangur » 08 paź 2018, 23:51

Kiedyś te olszówki były zbierane dość powszechnie i jedzone,raczej obywało się bez masowych zgonów:)
Ale faktycznie one mają ponoć takie bardziej "odkładające" się w czasie toksyczne działanie na organizm i nie ma sensu przeprowadzać na sobie eksperymentów.Tym bardziej,że jakiś rarytas to nie jest,a grzybów do wyboru do koloru,a presja grzybiarska coraz mniejsza. W mojej okolicy takie opieńki gniją stadami do późnej jesieni,nie zebrane.

ODPOWIEDZ