Pilarka Erbauer 2 x 18 V 30 cm

Moderator: Moderatorzy

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Pilarka Erbauer 2 x 18 V 30 cm

Post autor: m1strzunio » 05 mar 2022, 11:38

Witam, miał ktoś przyjemność pracy taką pilarką? Pilarka Erbauer 2 x 18 V 30 cm – w teorii prowadnica może nie za duża ale ja akurat nie potrzebuję większej. Głównie prace w sadzie itp. Ciekawi mnie ona ponieważ mam cały zestaw narzędzi od Erbauera i tym 4 akumulatory 4Ah więc nie opłaca szukać mi się innych rozwiązań. Jak wygląda czas pracy i niezawodność takiego rozwiązania? Daje radę czy to raczej zabawka jest.

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Pilarka Erbauer 2 x 18 V 30 cm

Post autor: m1strzunio » 28 kwie 2022, 22:09

Dobra sam sobie odpowiem na to pytanie.
1. Sprzęt na dwie baterie więc moc już spoko. Silnik bez szczotkowy.
2. Prowadnica 12 cali. Niby nie jest to dużo ale drwalem nie jestem więc dla mnie ok.
3. Wykonanie, w porównaniu do husqvarny plastik taki sobie ale daje radę. Zobaczymy po paru latach co to będzie.
4. Wydajność, na pełnych akumulatorach 10 metrowa brzoza o średnicy 40cm została pocięta na kawałki. Aku po tej operacji ciepły i wyładowany do zera. Pozytywne zaskoczenie, bałem się, że będę to robić na dwa razy.
5. Waga i poręczność zdecydowanie na plus względem spalinówki.
6. Cisza, spokojnie można pracować bez nauszników. Podchodzisz, naciskasz start i już tniesz.
7. Koszta użytkowania - naładowanie 2 baterii to około 0.2kWh więc jakieś groszowe sprawy.

a teraz minusy:
1. odkręca mi się sporadycznie prowadnica, może po prostu boję się za mocno dokręcić.
2. przed cięciem trzeba dać parę sekund pile na rozpędzenie się, w przeciwnym razie włączy się zabezpieczenie i zatrzyma się.
3. Przy cięciu kłody o średnicy 30cm i złym ułożeniu pilarki jest problem z usuwaniem nadmiaru wiórów i włącza się zabezpieczenie, kwestia wprawy.

Na tą chwilę więcej plusów niż minusów. Zobaczymy po czasie co i jak.

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Pilarka Erbauer 2 x 18 V 30 cm

Post autor: mazmaciek » 29 kwie 2022, 14:32

Wiem że zostanę skarcony przez moderatora ale korci 😀
Dobrze że ze 20 lat temu nie mieli takiego sprzętu bo po cichutku ukradli by z lasu wszystko.

ODPOWIEDZ