Poszukiwana pilarka na wysięgniku

Moderator: Moderatorzy

tomangelo
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2021, 19:52

Poszukiwana pilarka na wysięgniku

Post autor: tomangelo » 13 lip 2021, 13:00

Dzień dobry,

tak jak w temacie, potrzebna pilarka do gałęzi, do użytku domowego. Budżet nie jest dokładnie ustalony, potrzebny "najtańszy złoty środek" między chińskimi jednorazówkami a sprzętem profesjonalnym. Gałęzie do ok. 10cm średnicy, w przypadku elektryków potrzebowałbym 50m przedłużacza (chyba żeby w zestawie z taką pilarką kupić agregat spalinowy), no i nie wiem czy elektryk miałby dość mocy do takich gałęzi. No i miło byłoby gdyby dało się w razie awarii dokupić części.

Da radę coś znaleźć?

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Poszukiwana pilarka na wysięgniku

Post autor: wawax » 13 lip 2021, 13:48

Tego typu urządzenia zwykle nie mają swojego przewodu. Ale można kupić przedłużacz na bębnie. Ja ostatnio kupiłem na Allegro NACa zasilanego 230V i na razie tnie bardzo ładnie. I to nawet grubsze gałęzie. Część tnąca ma 18cm. Zbiorniczek na olej ok. 100ml. Na razie pracował 2 godziny, więc o trwałości się nie wypowiem.

tomangelo
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2021, 19:52

Re: Poszukiwana pilarka na wysięgniku

Post autor: tomangelo » 13 lip 2021, 14:31

Domyślam się że standardowo te urządzenia nie mają takich długich kabli, stąd wspominałem o przedłużaczu/agregacie.

Ten NAC to model o mocy 710W? I ile mniej więcej miały te gałęzie?

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Poszukiwana pilarka na wysięgniku

Post autor: wawax » 13 lip 2021, 15:15

Tak 710W. Śliwka (dość twarde drewno) 12 cm. Wierzba (dość miękkie) dobrze ponad 20 cm. W ostatnim przypadku oczywiście trzeba już mieć pomocnika i kawał sznura. W moim przypadku gałąź była mocno pochylona, więc obyło się bez.

tomangelo
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2021, 19:52

Re: Poszukiwana pilarka na wysięgniku

Post autor: tomangelo » 13 lip 2021, 21:42

Ok, czyli NAC trafia do obserwacji.

W międzyczasie znalazłem jeszcze urządzenie wielofunkcyjne Hortmasza https://www.hortmasz.pl/eShop/ItemDetai ... ?iid=39306, co prawda nieco drożej niż ten NAC, ale za to większa moc na silniku i w zestawie oprócz piły jest nóż do żywopłotu (który też swego czasu będzie potrzebny). Pytanie jak te łączenia sprawują się pod obciążeniem?

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Poszukiwana pilarka na wysięgniku

Post autor: wawax » 14 lip 2021, 8:20

No ale tam jest silnik dwusuwowy. Będzie to cięższe, zabawa z mieszaniem paliwa, wyższa cena. Nie widzę jaką to ma długość.

ODPOWIEDZ