Jakie ubranie roboczo-ochronne dla pilarza polecacie?

Moderator: Moderatorzy

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Jakie ubranie roboczo-ochronne dla pilarza polecacie?

Post autor: Moreno » 28 sty 2015, 12:52

Witam ciekawskich ;)

Od kilkunastu lat piłuję drewno na opał. Do tej pory udało mi się szczęśliwie przepracować bez żadnych obrażeń, ale jak to mówią: "nie kuś losu"- nigdy nie wiadomo kiedy i co. ...chwila moment i może być już "pozamiatane".
Po ostatniej rozmowie ze znajomymi dotarło do mnie jak ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas pracy tak ostrym narzędziem, jakim jest pilarka łańcuchowa. I tu właśnie rodzi się następujące pytanie: Jaki kask i jaki ubiór roboczy zakupić?

Od razu mówię, że nie chodzi mi o najtańszy łach, ponieważ to ma nie tylko zakrywać "ptaka", a dodatkowo zapewnić mu bezpieczeństwo żeby nie "odfrunął" ;)
A tak na poważnie, to zastanawiam się nad profesjonalnym ubiorem, z kaskiem włącznie. ...przecież oka sobie nie kupie za 300zł. ...odpukać.

A zatem jaki kask, jaką kurtkę i spodnie oraz jakie buty proponujecie?

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Jakie ubranie roboczo-ochronne dla pilarza polecacie?

Post autor: irukard » 09 lut 2015, 13:23

Buty Cofra Woodsman. Trzewiki skórzane.
Kurtka Leber&Hollman Ascona - softshell odblaskowy, bez ochrony anyprzecięciowej. Wygodna, z odpinanymi rękawami. Tania i dobra.
Kask JSP Evo3 lub JSP Mk7 z osprzętem 3M Peltor. Uwielbiam brytyjskie JSP Evo3 za to jak się na łbie trzyma. Tani kask, ale bardzo dobry.
Do tego Pelton V1A lub V1C + ochronniki słuchu H510 (optime I) lub H31 (leśne) jak budżet pozwala. Osłona karku i ewentualnie osłona nad siatkę z przodu.
Jak z kasą krucho można wziąć Evo3 + osprzęt chiński i za 79 zł mieć kask do lasu, co się ładnie głowy trzyma.

A spodnie - to kto co lubi. Dużo się spodni Dolmara i Makity u nas sprzedaje, ale tu raczej chodzi o cenę.

Yogi
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2015, 19:13

Re: Jakie ubranie roboczo-ochronne dla pilarza polecacie?

Post autor: Yogi » 11 lut 2015, 19:09

spodnie makity spotkałem, ale dolmara? Masz Irukard jakieś linki do tego ?
Ewentualnie gdybyś podał ceny takich ogrodniczek anty to byłoby super jasno

Kornik

Re: Jakie ubranie roboczo-ochronne dla pilarza polecacie?

Post autor: Kornik » 16 lut 2015, 14:52

Nie ma jak zwykłe gumofilce i jeanse .... trzeba myśleć co się robi :)

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Jakie ubranie roboczo-ochronne dla pilarza polecacie?

Post autor: irukard » 19 lut 2015, 15:31

Yogi pisze:spodnie makity spotkałem, ale dolmara? Masz Irukard jakieś linki do tego ?
Ewentualnie gdybyś podał ceny takich ogrodniczek anty to byłoby super jasno


Takie same, tylko z logiem Dolmara. Produkowane są przez niemiecką firmę HF Sicherheitskleidung (www.hf-sicherheitskleidung.de)

Yogi
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2015, 19:13

Re: Jakie ubranie roboczo-ochronne dla pilarza polecacie?

Post autor: Yogi » 21 lut 2015, 22:25

Irukard podaj jakieś konkrety :D
Za ile można dostać te spodnie Dolmara w Polsce.
W Bielsku raczej nikt nie oferuje takich spodni MAkity choć centrala w Bielsku jest. Może lokalnie odpuścili ten rynek albo nikt nie wie, że można takie spodnie z Makity kupić. Widziałem zestawy Makity Chełm+spodnie na alledrogo w okolicach 350 PLN, a jak wygląda to w Dolmarze?
W sumie to chyba lepiej mieś pomarańczowe portki w lesie niż niebieskie.

marko1099
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2015, 14:25
Imię: Marek

Re: Jakie ubranie roboczo-ochronne dla pilarza polecacie?

Post autor: marko1099 » 31 sie 2015, 14:28

Sprawdź tutaj http://promocjabhp.pl/. Sam się tam zaopatruję - kupiłem między innymi zestaw multisystem (maska + nauszniki). Jestem bardzo zadowolony z zakupionych rzeczy w tym sklepie. Sprzedawcy na pewno Ci doradzą co będzie najlepszym wyborem. Fachowo podchodzą do klienta i mają asortyment wysokiej jakości. Pozdrawiam

Zablokowany