Czym zastąpić Stihl 023 ?

Moderator: Moderatorzy

toniq
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2020, 18:59
Imię: Adam

Czym zastąpić Stihl 023 ?

Post autor: toniq » 28 kwie 2020, 21:44

Witam serdecznie,
Od co najmniej kilkunastu lat posiadam pilarkę Stihl 023. Sprzęt świetny, jednak zaczyna coraz częściej wymagać napraw. Postanowiłem dokupić nową pilarkę. Będzie użytkowana w gospodarstwie, w zasadzie do wszystkiego. Czasami wycięcie czegoś w lesie, czasami na łące, pocięcie drewna przy domu itp. Chciałbym znowu kupić sprzęt "na lata". Czy znajdę taką pilarkę?
W sklepie odradzano mi modele typu ms231 ze względu na chińską produkcję, natomiast polecono model ms271 (chociaż jak ją wziąłem do ręki, to chyba ciężka liga, bo czuć wagę - moja 023, to przy niej piórko), oraz droższy o ponad 700 zł model ms261, który też wydał mi się dość ciężki, ale już wagowo zbliżony do mojej. Ponoć te pilarki są dalej produkcji niemieckiej.
Czy polecacie któryś z tych modeli? Zakładałem budżet ok. 2000 zł, ale może jednak warto dopłacić do tej ms261? A może zupełnie coś innego?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czym zastąpić Stihl 023 ?

Post autor: Troku » 28 kwie 2020, 21:57

Trudno zastąpić coś co było w zasadzie doskonałe obecnymi produktami, nie pchałbym się w stihla bo faktycznie ich pilarki są ostatnio mówiąc delikatnie liche za te pieniądze.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

toniq
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2020, 18:59
Imię: Adam

Re: Czym zastąpić Stihl 023 ?

Post autor: toniq » 29 kwie 2020, 7:46

No ok, ale czy to znaczy, że obecne pilarki będące na rynku nie nadają się do niczego? Z tego co czytałem to model ms261 jest kierowany do profesjonalistów (czyli w założeniu z lepszych, mocniejszych części), następna popularnego ms260 i faktycznie jeden z bardziej udanych. Jak rozejrzeć się wokół, też widać, że ludzie pracują na stihlu. Magia producenta?

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Czym zastąpić Stihl 023 ?

Post autor: ryszard990 » 29 kwie 2020, 10:06

Tak magia,stary model 023 zastąpił potem model 230 już mnie udany był, rozszczelniał się często na wale korbowym ale była to dobra pilarka do cięcia opału,model 230 zastąpił teraz model 231 a to już totalna tandeta dla mnie nic nie warta,jeszcze to że gwarancja u nich to rzecz tylko niby na papierze a tak naprawdę jej nie ma. Zawsze jest wina paliwa labo złej mieszanki,tylko u nich tak jest bo husqvarna nie ma takich problemów gwarancję uznają prawie zawsze. Pamiętaj jedną rzecz że teraz jakoś pilarek strasznie spadła,i nie ma co porównywać modeli 023 do nowych to inna bajka. Najlepiej tą pilarkę zastąpić Dolmarm ps 420 sc pilarka godna polecenia

ODPOWIEDZ