Pilarka do prac przydomowych - co polecacie.

Moderator: Moderatorzy

Tutanchamon
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2015, 5:06

Pilarka do prac przydomowych - co polecacie.

Post autor: Tutanchamon » 24 sty 2015, 5:18

Witam,
poszukuję dobrej pilarki do prac przydomowych, mam trochę drewna co rok do pocięcia a obecnie używam już starej maszyny Dolmara ps401 lecz już się kończy - co możecie polecić ??

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:45
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pilarka

Post autor: admin » 24 sty 2015, 12:28

Dolmar PS-401 miał 2,3KM, 39ccm pojemności. Układ tnący 3/8" Picco 1,3 - występujący w dwóch wersjach 35cm i 40cm. Zakładam, że poszukujesz maszyny, o podobnych parametrach, lub nieco mocniejszej. Miałeś Dolmara, więc na pierwszy ogień pójdzie Dolmar - dobrym wyborem w tej klasie sprzętów jest PS-35 - nieco mniejsza pojemność, ale moc praktycznie ta sama. Pilarka jest nowoczesna i bardzo wygodna w użytkowaniu. Ponadto jej mini karter jest w całości aluminiowy, całość osadzona w plastikowej obudowie - tak aby zredukować masę. Minusem jest tylko to, że maszyna dość mocno się grzeje, bo ma katalizator. Jednak, w tym przypadku katalizator nie wpływa znacząco na dynamikę pracy. Cena - w okolicach tysiąca.

Z maszyn, które można by jeszcze polecić - Oleo-Mac GS370 lub jej większy odpowiednik GS410. Propozycja bardzo dobra cenowo. Chociaż aby w pełni się cieszyć osiągami maszyny, dobrze jej w niej wymienić tłumik, na wersję bez katalizatora. Koszt niewielki, a zyskuje na dynamice.

Analogicznie z oferty Stihla model MS211, jednakże nie miałem okazji się nim dłużej bawić. Wygląda ładnie - przynajmniej na papierze :) 35ccm 2,3KM. W zasadzie parametry identyczne jak PS-35 Dolara, tylko 200 zł droższe. Stihl ma lepszą prowadnicę, wytrzymalszą. Ale i do Dolara można założyć Oregonowskie 140SXEA041 i cieszyć się dużym łożyskiem gwiazdy podpartym na 3 nitach.

A z Husqvarny? 440 w promocji. Tylko znowuż cena - 500zł drożej od Dolmara. Większa moc no i logo HQV :)

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: pilarka

Post autor: Moreno » 24 sty 2015, 14:49

Ja mam Stihl 025. Kupiona w 2011 roku.
Piłuję nią drzewo na opał i do tej pory (odpukać) jeszcze nie miałem z nią żadnych problemów. :)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 15:35 przez Moreno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Husqvarna
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2015, 2:08
Imię: Patryk
Lokalizacja: Podkarpacie - Krosno
Kontakt:

Re: pilarka

Post autor: Husqvarna » 25 sty 2015, 2:22

Witam , ze swojej strony mogę polecić pilarkę marki Husqvarna - model 435. Pilarka jest podobnej mocy w stosunku do tej którą obecnie Pan posiada.
Można w niej zastosować prowadnicę o długości 13"-18" (33-46)cm. Jej cena wynosi ~1500zł brutto. Pilarka jest łatwa w obsłudze , jej użytkowanie sprawia przyjemność i będzie służyć długie lata w przydomowym użytkowaniu.
Człowiek, który zgadza się ze wszystkim, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:45
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pilarka

Post autor: admin » 25 sty 2015, 12:51

Husqvarna pisze:mogę polecić pilarkę marki Husqvarna - model 435


W praktycznie tej samej cenie jest także wspomniana 440 e-series. Pojemność ta sama, tylko nieco większa moc. Tylko jest to wydatek 1545 zł. A do prac przydomowych moim zdaniem starczy taki Dolmar PS-35 za około 1000zł. 500zł lepiej przeznaczyć na prowadnice i łańcuchy, czy odzież ochronną. Wygodny kask z ochronnikami słuchu i osłoną twarzy plus spodnie lub nogawice antyprzecięciowe. Nogi są tylko 2, życie zaś jedno.

Ichneumon
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2015, 10:41

Re: pilarka

Post autor: Ichneumon » 25 sty 2015, 13:18

W warunkach domowych siekiera lub maczeta zdecydowanie lepiej poradzą sobie w sytuacjach nietypowych aczkolwiek nie tak niemożliwych.
http://youtu.be/XPjCpGerzQs Jak widzimy na załączonym filmie pilarka jest dość niepraktyczna i kapryśna. Siekiera ma ten plus, że zawsze działa od pierwszego machnięcia ;)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:45
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pilarka

Post autor: admin » 25 sty 2015, 13:48

Ichneumon, dziękujemy za znaczący wkład w dyskusję. :D Na zombie sprawdza się łańcuch Oregon Powersharp - bo do piłowania twardego drewna się nie nadaje. Ale gdy nadejdzie apokalipsa zombie, szybkość ostrzenia łańcucha może być bardzo znacząca. Tylko... nie uważacie, że gdy z grobów powstaną zombie to będzie cholernie uroczysta impreza? Wszyscy w garniturach, garsonkach, mundurach galowych.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: pilarka

Post autor: Kamilos » 25 sty 2015, 13:51

Witam, ja polecam stihla 023 lub ms 180, idealne do prac koło domu, dosć lekkie i poręczne radzą sobie z każdym drzewem przy ostrym łańcuchu.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Husqvarna
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2015, 2:08
Imię: Patryk
Lokalizacja: Podkarpacie - Krosno
Kontakt:

Re: pilarka

Post autor: Husqvarna » 25 sty 2015, 14:49

Tutanchamon pisze:Witam,
poszukuję dobrej pilarki do prac przydomowych, mam trochę drewna co rok do pocięcia
Trochę to pojęcie względne dla każdego , jeden uważa ,że "trochę" to 10m3 a drugi ,że to 30m3 . Mimo to polecam Husqvarne 435 albo serie E-440 ponieważ aktualnie jest na promocji , i jej cena została obniżona z 1615zł do 1545zł tak jak wyżej wspomniał kolega Admin Oferta na 440 obowiązuje do 28lutego lub do wyczerpania zapasów. Pozdrawiam
Człowiek, który zgadza się ze wszystkim, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: pilarka

Post autor: irukard » 26 sty 2015, 9:15

+1 dla Dolmara PS-35 albo Makity EA3500S.

slawekpr
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2015, 0:31
Imię: Sly
Lokalizacja: KG

Re: Pilarka do prac przydomowych - co polecacie.

Post autor: slawekpr » 23 lut 2015, 19:41

jesli w okolicach 15 - 20 m3 drewna na rok

bardzo dobrą alternatywą dla marek wiodocych i dobrze reklamowanych jest Oleomac - 410 lub 370

cena nie powala a i 3 lata gwarancji tez ważne , na serwisie nie za czesto się ją widzi wiec i awaryjność jest na akceptowalnym poziomie
Dawniej traktowałem ludzi z życzliwością teraz z wzajemnością
sorry ale takie mamy klimaty ....... nie bierzcie tego do siebie

ataman
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2015, 10:11
Imię: Adam

Re: Pilarka do prac przydomowych - co polecacie.

Post autor: ataman » 24 lut 2015, 12:43

Kolego tutanhamon odpuść sobie niskie modele pilarek husqvarny bo będziesz miał z nimi wieczne problemy. Husqvarna zaczyna się od modelu 445. A żeby was pogodzić proponuje koledze zakupić solo 643ip i będzie miał na lata lekką pilarkę z mocą 2,7 kM za niecałe 1000 pln. Lepszej opcji nie znajdziesz, tyle w temacie.

Zablokowany