Łańcuch Stihla i prowadnica MicroLite Oregona - będzie pasować ?

Moderator: Moderatorzy

Commoner
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:11
Imię: Włodek

Łańcuch Stihla i prowadnica MicroLite Oregona - będzie pasować ?

Post autor: Commoner » 14 lip 2017, 19:02

Używam na działce Dolmara PS32 do okazjonalnych prac przy przycinaniu drzew, czasami jakichś pracach budowlanych i z 2 razy do roku pocięcia trochę drewna na opał. W oryginale dostałem tę piłę z 35cm prowadnicą. Niedawno kupowałem łańcuchy i miałem jakieś zaćmienie, bo kupiłem wersje 56 ogniw która jest minimalnie za długa do prowadnicy którą mam. Łańcuchy to 3/8 1,1 Stihla (zazwyczaj takie kupowałem) - tak sobie kminię żeby dokupić prowadnicę 40cm np. Oregon MicroLite 164MLEA041 16" 3/8" 1,1mm, tylko że w jej opisie stoi, że przewidziana jest do użytku z dedykowanym łańcuchem MicroLite o podanych oznaczeniach, ale chyba te od Stihla też będą pasować ? O ile pamiętam miałem odwrotnie, tzn te łańcuchy MicroLite Oregona na oryginalnej prowadnicy Dolmara i nie było problemów.
Ponadto jak myślicie, czy te 5cm zrobi dużą różnicę dla takiej zabawkowej pilarki ? Niezmiernie rzadko potrzebuję takiej długości prowadnicy, ale np. w ubiegłym roku ciąłem trochę olchy na opał i te dodatkowe 5cm byłoby nie do pogardzenia.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Łańcuch Stihla i prowadnica MicroLite Oregona - będzie pasować ?

Post autor: Troku » 14 lip 2017, 19:11

Na każdej prowadnicy oczywiście markowej masz wybite jaki łańcuch i ile ogniw prowadzących się na niej zmieści.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rumcajs

Re: Łańcuch Stihla i prowadnica MicroLite Oregona - będzie pasować ?

Post autor: Rumcajs » 14 lip 2017, 19:49

To ciekawe co piszesz, bo wg specyfikacji do PS-32 dedykowany jest zestaw z prowadnicą 14", lub 16" ale z rowkiem 1,3mm, a więc prowadnice o numerach 412-035-661 i 412-040-661 a do nich łańcuchy 511-492-052 i 511-492-056. A zatem Oregon - https://www.oregon.pl/9-prowadnice?tagname=Dolmar+PS34 i https://www.oregon.pl/9-prowadnice?tagname=Dolmar+PS34 i Stihl - http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/pilarki-lancuchowe/Akcesoria-do-pilarek/Piły-łańcuchowe/21235-71848/3-8-P-Picco-Micro-3-(PM3)-1-3-mm.aspx

Commoner
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:11
Imię: Włodek

Re: Łańcuch Stihla i prowadnica MicroLite Oregona - będzie pasować ?

Post autor: Commoner » 14 lip 2017, 20:21

Na 100% od nowości była w niej 35cm prowadnica z rowkiem 1,1. I taką też później kupiłem drugą. Podejrzewam że w sklepie gdzie kupiłem z jakiegoś powodu podmienili z 14" 1,3 na 16" 1,1 bo osłona prowadnicy którą dostałem jest o te kilka cm za krótka, a sama prowadnica była z napisem Makita :lol:
Nie mam im tego za złe i akurat bardzo mi to pasuje, bo mam elektryczne Makity gdzie fabrycznie były prowadnice 14 i 16" 1,1 i dzięki temu w razie wielkiej potrzeby przekładałem łańcuchy i prowadnice między pilarkami.

Przypominam, że te łańcuchy 56 ogniw 3/8 1,1 już mam na skutek zagapienia się przy zakupie, teraz tylko chcę do nich dobrać prowadnicę którą przyjmie pilarka. Metodą dedukcji wywnioskowałem: prowadnica Oregona którą podałem wyżej pasuje do Makity UC3520 z której prowadnica pasuje do PS-32, więc ta Oregona też będzie pasować do PS-32. Pytanie główne to czy łańcuch Stihla na to wejdzie, czy tylko dedykowane łańcuchy Oregona MicroLite.

Rumcajs

Re: Łańcuch Stihla i prowadnica MicroLite Oregona - będzie pasować ?

Post autor: Rumcajs » 14 lip 2017, 20:32

To tutaj Ci nie pomogę. Nie miałem do czynienia z tymi prowadnicami nigdy, jednakże jeśli podziałka i szerokość ogniwa prowadzącego są zgodne, to czemu miała by nie pasować...

Commoner
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:11
Imię: Włodek

Re: Łańcuch Stihla i prowadnica MicroLite Oregona - będzie pasować ?

Post autor: Commoner » 14 lip 2017, 20:45

Też mi się wydaje, że informacja że są do nich dedykowane łańcuchy to po prostu marketing, żeby brać całe zestawy.
Kupię chyba taką prowadnicę i po prostu zobaczę, w najgorszym razie będę musiał dokupić łańcuch, tragedii nie będzie bo w razie czego wykorzysta się do jednej pilarki albo do drugiej.

Commoner
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:11
Imię: Włodek

Re: Łańcuch Stihla i prowadnica MicroLite Oregona - będzie pasować ?

Post autor: Commoner » 19 lip 2017, 22:41

Odebrałem dziś te prowadnicę i łańcuchy elegancko pasują, więc żadnych dedykowanych na szczęście nie potrzeba.
Pociąłem trochę grubej akacji na opał i póki łańcuch ostry pilarka mimo małej mocy daje radę, a z tą dodatkową długością nawet nabiera jakiegoś takiego lepszego wyglądu :lol:

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Łańcuch Stihla i prowadnica MicroLite Oregona - będzie pasować ?

Post autor: Troku » 20 lip 2017, 18:00

Mniejsza szerokość łańcucha to mniejsze opory dla pilarki więc przy małej mocy można szybciej ciąć drewno.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ