Stihl MS 261 czy Husqvarna 550 XP Mark II?

Pilarki spalinowe, elektryczne problemy z wyborem, problemy techniczne

Moderator: Moderatorzy

Patrykosp
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2020, 18:58
Imię: Patryk

Stihl MS 261 czy Husqvarna 550 XP Mark II?

Post autor: Patrykosp » 13 kwie 2020, 16:45

Witam, przygotowuje się do zakupu pilarki na potrzeby gospodarstwa domowego. Po przejrzeniu wielu pilarek ostatecznie podobają mi się dwa modele: Stihl MS 261 czy Husqvarna 550 XP Mark II. Z tego co wyczytałem to ich moc jest taka sama. MS 261 jest 0,5 lżejsza od przeciwnika, ma 1,5 cm dłuższy zakres roboczy bagnetu. Za to 550 szybciej pracuje na wyższych obrotach. Do serwisu mam blisko tu i tu. Cena również zbliżona. Prosiłbym o Wasze opinie w użytkowaniu obydwu modeli.

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Stihl MS 261 czy Husqvarna 550 XP Mark II?

Post autor: ryszard990 » 13 kwie 2020, 17:26

Ms 261 to już nie ta pilarka co kiedyś,w grubszym klocu i potrafi się dusić i stękać,po roku pracy w lesie pilarka na złom,nie nadaje się do niczego,strasznie siadają łożyska na wale to są robione chyba z plasteliny. 550 mark II to już inna bajka inne obroty pilarka inaczej wyważona szybciej się wkręca na obroty jest mocniejsza i szybciej tnie,u nas kupiona od premiery jak tylko pojawiła się w sklepie,do tej pory w lesie trzebież czyszczenie scinka itp,zero awarii husqvarna poprawiła modele 500 i są nie do zajechania,te pilarki nie mają sobie równych polecam z czystym sumieniem.

ODPOWIEDZ