Ktoś używał takiego łańcucha?

Pilarki spalinowe, elektryczne problemy z wyborem, problemy techniczne

Moderator: Moderatorzy

BladY
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:47

Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: BladY » 31 sty 2017, 22:28

W załączniku fotka - nie znajduje info w necie o tym produkcie. Ktoś coś wie na temat jakości ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rumcajs

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: Rumcajs » 01 lut 2017, 23:20

LEK to mało znana, a raczej nie znana firma zajmująca się importem i obrotem maszyn pod własnym logo. Coś jak NAC. Więc łańcuch a raczej jego jakość, ehmmm... no...

http://www.aoweitool.com/lek.php?cid=24

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: Keram2504 » 02 lut 2017, 20:15

Ile to kosztuje??... Bo w obecnej chwili po tym kryterium zazwyczaj i najczęściej ocenia się te wyroby. I czy wyprodukowano w PRCH.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: Troku » 02 lut 2017, 20:18

ja mam w sklepie łańcuch 50 oczek w cenie 45zł
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: Keram2504 » 02 lut 2017, 20:20

Made in ???

Rumcajs

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: Rumcajs » 02 lut 2017, 20:35

China!!!! Mniejsze wersje to odpowiedniki marketowych sprzętów, a większe to kopie Husqvarny 372xp.

ARSA Stihl

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: ARSA Stihl » 02 lut 2017, 20:37

Nie wiem jak wy ale ja używam jedynie łańcucha stihla i wszystkim go polecam. Z tego co widzę to oregon strasznie się ciągnie. Często bywa że zjechany do końca Stihl ma dużo mniej luzu niż nadający się do użytku oregon.

Rumcajs

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: Rumcajs » 02 lut 2017, 20:41

Husqvarnoskie łańcuchy tez ciągną się. Oregon ma także plusy, jednym z nich jest garb na ogniwie łączącym spełniającym zadanie dodatkowego ogranicznika w łańcuchach typu pełne dłuto. Zmniejsza to skutki odbicia, szczególnie podczas sztyletowania pnia, z czego Stihl zrezygnował przy tym typie ogniwa...

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: Keram2504 » 02 lut 2017, 21:00

Co mogę powiedzieć w tej kwestii?, to że ostatnio używałem łańcuchy marki Made in CCCP i te wyciągały się niemiłosiernie. Przy jednym odpaleniu i przepiłowaniu kilku pniaków to trzeba było ciągnąć łańcuch ładny kawałek. Teraz mam Stihla, rżnę niemal pół dnia i nie myślę o podciąganiu łańcucha... Różnica w cenie kilku zeta jakoś mnie nie przekonuje do zakupu łańcucha z Dalekiego Wschodu.

Rumcajs

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: Rumcajs » 02 lut 2017, 22:22

Bo to jest prosta kalkulacja, łańcuch który wytworzony jest z lepszych materiałów dłużej zachowa ostrość i swoje właściwości mechaniczne. Jeśli mam do wyboru kupić łańcuch za 44 złote który przy moim tempie pracy wytrzyma 2-3 tygodnie, a wydać 30 złotych i nie da rady nawet tygodnia przetrwać to wiadomą sprawą jest że wezmę sprawdzonej firmy. Widzicie problem z łańcuchami MADE IN CHINA nie leży tylko w tym że szybko się tępią, ale także strasznie się wyciągają. Miałem już raz taki przypadek że zostało mi jeszcze pół długości dłuta, a już był do wyrzucenia bo brakło mi napinacza aby go podciągnąć...

BladY
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:47

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: BladY » 02 lut 2017, 23:33

Dostałem za free do katowania ;] Więc będę katował ;] Jak się urwie albo wyciągnie to napiszę ;]

BladY
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:47

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: BladY » 20 lut 2017, 18:53

Aby test był miarodajny łańcuch był katowany na czystym wolnym od piachu lodzie. Po wypaleniu zbiornika paliwa był tak tępy że nie chciał ani centymetra lodu więcej uciąć ;] Myślałem że będzie mi służył do wycinania przerębli - niestety za miękki jest ;]

Rumcajs

Re: Ktoś używał takiego łańcucha?

Post autor: Rumcajs » 20 lut 2017, 18:56

Zatem masz odpowiedź na swoje pytania...

ODPOWIEDZ