Pasek noży spada.

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Pasek noży spada.

Post autor: JGO » 08 lip 2023, 13:18

Pacjent Craftsmann T2000.
Po rozłączeniu wajchą napędu noży spada pasek na głównym kole napędowym, tym od silnika. Czy przyczyną może być "wyciągnięty" pasek (3 sezon), czy też np. luzy kółek na których chodzi pasek, czy może jeszcze coś innego? Dodam, że zauważyłem, że pasek napędu jest skręcony.
Może ktoś doradzi.

arturo
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Pasek noży spada.

Post autor: arturo » 10 lip 2023, 1:13

Witam.
Być może sam pasek jest już zużyty,
musisz to Sam zwerifikować-pomierzyć, poròwnać jego długość oraz szerokość z
orginałem oraz zdecydować czy nie przyszedł czas na kupno nowego paska.
Nie wiemy także ile godzin pracy wykonał i w jakich warunkach podczas tych trzech lat użytkowania.
Nie zaszkodzi sprawdzić cały agregat tnący,
rolki napinacza pod kontem ich zużycia, oraz nadmiernych luzòw, oraz mechanizm załącznia czy funkcjonuje prawidłowo.

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Pasek noży spada.

Post autor: JGO » 11 lip 2023, 21:29

Dzięki za odpowiedź.
Muszę to rzeczywiście zrobić, tylko czasu brakuje...
Pasek mam już, bo zawsze po wymianie kupuję następny na zaś... ;)
Z ciekawości zadzwoniłem do serwisów, które niestety mam tylko w innych miejscowościach. Czas oczekiwania na naprawę to około miesiąc... W mojej miejscowości nic takiego nie mam. No cóż, trzeba zacząć działać bo trawa rośnie...
Raz jeszcze dziękuję.

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Pasek noży spada.

Post autor: JGO » 16 lip 2023, 8:33

Po robocie. Wystarczyła zmiana paska. Stary długością praktycznie nie różnił się od nowego. Jedynie na szerokości była różnica ok 2-3 mm.
Natomiast kolejnym problemem okazał się łącznik hamulcy noży. Jest to odpowiednio wygięty kawał drutu i na jednej ze stron wypada, ponieważ otwór w którym jest mocowany wyrobił się w owal. Zauważyłem to po próbnym koszeniu po zmianie paska. Będę musiał to poprawić, czyli zmniejszyć otwór. Nie chcę nic spawać, tylko włożę śrubkę z nakrętką, która częściowo wypełni ten otwór i powinna już utrzymać łącznik.

ODPOWIEDZ