zalewanie świecy

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

Ringus07
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 cze 2020, 11:09
Imię: Jerzy

zalewanie świecy

Post autor: Ringus07 » 25 sie 2021, 6:49

witam i proszę o pomoc.
Oto w czym rzecz: zalewa świecę w silniku B&S 17,5 hp model 31G777 gażnik Nikki numeracja z boku
791722
G02706
6911C
w tam tym roku po problemach z odpalaniem (rozrusznik nie dawał rady kręcić)ale problem rozwiązany w tym roku założyłem czujnik poziomu paliwa wyczyściłem bak założyłem nowy filtr paliwa, wyczyściłem gażnik założyłem cały zestaw naprawczy do niego i co się okazuje nie odpala po wykręceniu świecy jest zalana, świeca nowa odpowiednia do tego silnika iskra jest a jak przekręcę rozrusznikiem to wali paliwo strumieniem z otworu świecy, dodam że gażnik jest z elektromagnesem.
Co może być przyczyną?
Acha układ paliwowy posiada pompę paliwa wymieniłem też wszystkie przewody na przeżroczyste i po otwarciu kranika i przekręceniu rozruchu na odcinku pompa gażnik widać ful paliwa

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: zalewanie świecy

Post autor: arturo » 25 sie 2021, 9:16

Problem wałkowany wiele razy, nieszczelności między zaworem iglicowym pływaka ,nieszczelny pływak,za wysoki poziom paliwa w gaźniku, zrób próbę na szczelność pływaka,zaworu iglicowego, itd.

Ringus07
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 cze 2020, 11:09
Imię: Jerzy

Re: zalewanie świecy

Post autor: Ringus07 » 01 wrz 2021, 10:11

problem rozwiązałem. Okazało się że przy wymianie poszczególnych elementów zestawu naprawczego po czyszczeniu gażnika za mocno wkręciłem dyszę składu mieszanki (chyba dobrze to nazwałem) obróciłem opół obrotu tyle ile pozwala plastikowy ogranicznik i silnik prądzi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ