Pomoc przy wyborze traktorka

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

bambino
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2021, 10:59
Imię: Krzysztof

Pomoc przy wyborze traktorka

Post autor: bambino » 07 lip 2021, 8:49

Jest to mój pierwszy post więc chciałbym się na początek przywitać, jestem Krzysztof, mieszkam na Śląsku, witam wszystkich użytkowników forum.
Do rzeczy, od pewnego czasu powiększył mi się teren do koszenia. Nie jest to jakoś wybitnie dużo, ok 15 arów, ale moja kosiareczka jakiś model NAC, za ok 2 tys, nie daje rady, bardzo często się zatyka, częste opróżnianie kosza + długi czas koszenia całego areału. I tutaj właśnie dodam że zakup traktorka to dla mnie oprócz oszczędności czasu, to głównie zwiększenie mocy. Bo trawa jest gęsta, mimo że słońce świeci 5 dni, trawa na spodzie jest często wilgotna. Jest to świeżo posadzona trawa ok, 1,5 miesiąca temu. Przejrzałem wiele modeli, przeczytałem mnóstwo opinii na forach, na tym również. I nie mogę podjąć decyzji. Zdecydowałem się na 2 cylindry. Wiem że dla wielu to będzie przerost formy nad treścią, ale wolę dopłacić parę tysięcy i mieć zapas mocy, niż żeby kupić traktorek za 10k i trafić na jakieś sytuacje w której braknie mocy. Biorę pod uwagę kilka firm Stiga / Stihl / John Deere / Husqvarna. Zakładam budżet ok 15 tysięcy. Głównie tutaj kierowałem się renomą firm + dostępnością u pobliskich dealerow, bo ostatnio z tym jest bardzo ciężko. Dostępne modele:
1) Stiga 2398 HW - 12,300 zł
2) Stiga 339HW - 14,100 zł
3) Stiga 5092 HW - 14,400 zł
4) Husqvarna TC 242T - 16,500 zł
5) Husqvarna 238T - 14,000 zł
6) Stihl RT 5097 Z - 15,500 zł
7) John Deere X147R - 16,000 zł
I teraz pytanie do Was który model wybralibyście? Czy warto dopłacić do John Deere'a lub tej najdrozszej Husqvarny? Ze stigi , dwa posiadaja silniki Stigowskie, model 3398 posiada Hondy, i tutaj dealer mowil ze ciekawa opcja bo silnik jest na rynku dlugo i jest polecany, ze Stigowskimi troche niewiadoma. Jak ze Stihlem? Mam kilka kos spalinowych Stihla i jestem mega zadowolony, ale są to starsze modele, + nie miałem nic innego do porównania w ręce oprócz chińskiego badziewia. Ogólnie też nie mam ciśnienia na wydawanie pieniędzy, ale już tak mam że wolę kupić coś porządniejszego i spokój na lata. Za każda opinię, podpowiedź będę wdzięczny bo już mi spać nie daje wybór traktorka :)

ODPOWIEDZ