Stacyjka - ciężko zgasić.

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

Timix
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2021, 16:32
Imię: Tomasz

Stacyjka - ciężko zgasić.

Post autor: Timix » 08 cze 2021, 21:46

Witam.
Koledzy mam craftsmana lt3000 i czasem ciężko go zgasić stacyjka jak by nie rozlanczala , ewentualnie na którym przewodzie zamontować dodatkowy myk do gaszenia czy lepiej wymiana stacyjki lub ewentualnie gdzie szukać przyczyny?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zib
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 09 sie 2019, 9:26
Imię: Zbigniew

Re: Stacyjka - ciężko zgasić.

Post autor: zib » 09 cze 2021, 8:59

ja miałem taki przypadek ,ze wypiął mi sie kabelek przy silniku o kolorze fioletowym przy kosiarce Countax i nie mogłęm wyłaczyc silnika...moze posprawdzaj sobie przewody ...moze nie ma czasmi styku

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Stacyjka - ciężko zgasić.

Post autor: wawax » 09 cze 2021, 9:03

Za gaszenie jest prawdopodobnie odpowiedzialny styk M*. Gaszenie polega na zwarciu przewodu od silnika (o którym pisał @zib) do masy (styk G*). Tak więc podejrzane są dwa przewody oraz połączenie między nimi.

* Oznaczenia M i G są w stacyjce w Alko, ale podejrzewam, że u Ciebie będą podobne.

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Stacyjka - ciężko zgasić.

Post autor: kosiarkowy » 09 cze 2021, 12:47

Zobaczyłbym czy nie masz wyrobionego kluczyka który zabiera tylko w jedną stronę. Możesz dać nieco pasty na wszystkie styki aby mieć pewność że chodzi dobrze.
Najczęściej w tych dużych kostkach jeden z żeńskich wtyków wysuwa się bo nie ma odgiętego zabezpieczenia.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

ODPOWIEDZ