Serwisować, czy nie?

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

marian36
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 20 maja 2019, 12:32
Imię: Marian

Serwisować, czy nie?

Post autor: marian36 » 04 gru 2020, 9:12

Cześć,

Chciałbym podpytać o Wasze zdanie na temat tego, czy serwisować nowy traktorek, czy tylko wymienić olej i filtr oleju? Serwis, to koszt 260zł + części + 2x pożyczenie przyczepy, abym traktorek zawiózł do serwisu.
Przy założeniu, że części będą kosztować tyle samo, to przy opcji 'serwisowanie' wychodzi drożej o ok. 260 + 2x przyczepa (ok 100zł) = 350 - 360zł + czas na zawiezienie i odebranie traktorka.
Co się robi podczas takiego serwisu poza wymianą oleju i filtra oleju? Mam jakieś 10 - 11MH 'przebiegu' w traktorku po roku użytkowania. Po pierwszych 3MH wymieniłem olej (sam) zgodnie z zaleceniami sprzedawcy i producenta oraz zgodnie z opiniami z tego forum.

Z góry dzięki

Radek_sdz
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 10 gru 2018, 22:14
Imię: Radek

Re: Serwisować, czy nie?

Post autor: Radek_sdz » 04 gru 2020, 10:28

W serwisie powinni wymienić olej,filtry, przedmuchac z kurzu traktorek, przesmarowac wszystkie części które tego wymagają, ustawić zawory (jeżeli sprzęt tego wymaga) wyeliminować luzy, wymienić zużyte części (łożyska,rolki,paski itd). Postawić pieczątkę w książce serwisowej
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Serwisować, czy nie?

Post autor: Kamilos » 04 gru 2020, 12:24

marian36 pisze:
04 gru 2020, 9:12
Cześć,

Chciałbym podpytać o Wasze zdanie na temat tego, czy serwisować nowy traktorek, czy tylko wymienić olej i filtr oleju? Serwis, to koszt 260zł + części + 2x pożyczenie przyczepy, abym traktorek zawiózł do serwisu.
Przy założeniu, że części będą kosztować tyle samo, to przy opcji 'serwisowanie' wychodzi drożej o ok. 260 + 2x przyczepa (ok 100zł) = 350 - 360zł + czas na zawiezienie i odebranie traktorka.
Co się robi podczas takiego serwisu poza wymianą oleju i filtra oleju? Mam jakieś 10 - 11MH 'przebiegu' w traktorku po roku użytkowania. Po pierwszych 3MH wymieniłem olej (sam) zgodnie z zaleceniami sprzedawcy i producenta oraz zgodnie z opiniami z tego forum.

Z góry dzięki

Jeśli warunkiem gwarancji jest serwisowanie w serwisie to niestety trzeba serwisować w tzw. aso. Jeśli nie to spokojnie możesz taki traktorek sam serwisować o ile czujesz się na siłach. Za wiele nie trzeba robić, wymiana oleju, filtrów, smarowanie kalamitek, sprawdzenie powietrza w kołach, ostrzenie i wyważenie noży, czyszczenie całości, konserwacja kosiska i to wszystko. Jak masz nowy traktorek to tym bardziej się nie musisz niczym martwić, przez kilka dobrych lat o ile będzie prawidłowo użytkowany i serwisowany.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Serwisować, czy nie?

Post autor: Tornado » 04 gru 2020, 18:23

W/g mnie, jedyna korzyść z takiego serwisowania, to zabezpieczenie przed ew, wymianą silnika/skrzyni... pozostałe rzeczy w większości użytkowników potrafi zrobić/naprawić we własnym zakresie. Jest to o tyle ważne i istotne, że wykonujesz to od razu bez potrzeby transportowania traktorka do serwisu/oczekiwania na naprawę, kiedy trawa rośnie. Po opanowaniu obsługi podstawowej sprzętu, pozostałe rzeczy na luzie do wykonania we własnym zakresie..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ