wysokie napięcie ładowania

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

Ringus07
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 cze 2020, 11:09
Imię: Jerzy

wysokie napięcie ładowania

Post autor: Ringus07 » 06 lis 2020, 22:18

witam mam taki problem;
dostałem jakiś czas temu niekompletny traktorek Oleo-Mac z sinikiem Brigssa właściwie to była rama na kołach i silnik.
Poskładałem to w całość zrobiłem całą instalację elektryczną i wszystko działa za wyjątkiem jednej rzeczy, a mianowicie jest za wysoki prąd ładowania. Z alternatora wychodzi jeden kabel który jest podłączony do regulatora napięcia a z niego kabel podłączyłem do stacyjki do pinu do którego przychodzi kabel z akumulatora. Napięcie mierzone na klemach pokazuje na wolnych obrotach 13,25 V na średnich 15,6 V a na wysokich 18,5V.Po założeniu reflektora napięcie zmalało o 1 V .Regulator jest nowy odpowiedni do tego silnika. Wiem że na wyjściu z regulatora napięcie powinno być w granicach 14,4 . proszę o pomoc co mogę zrobić by to napięcie obniżyć. Acha napięcie mierzone na cewce przed regulatorem wskazuje 22 24V AC

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: wysokie napięcie ładowania

Post autor: jerzyk » 07 lis 2020, 9:31

A jakie masz obroty ? Jak będą za wysokie będzie więcej prądu.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Ringus07
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 cze 2020, 11:09
Imię: Jerzy

Re: wysokie napięcie ładowania

Post autor: Ringus07 » 07 lis 2020, 20:42

trudno powiedzieć ale traktorek zap.......a jak szalony kupię niedługo obrotomierz elektroniczny więc będę wiedział dokładnie z tego co wyczytałem to powinien mieć na maxie ok 3600 tylko dziwi mnie fakt że na wolnych obrotach ładuje prądem 13,5V.wyczytalem na necie że można zamontować taki prostownik który w momencie naładowania aku na full odcina napięcie napięcie tak bynajmniej to zrozumiałem. ja natomiast myślę sobie tak; zamontuję wskażnik naładowania akumulatora oraz manualny wyłącznik w momencie uzyskania na wskażniku 100% wyłączę go ręcznie. Nie wiem czy to dobry pomysł?

ODPOWIEDZ