Pasek napędu noży.

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

marcin.p1
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2018, 13:08
Imię: Marcin

Pasek napędu noży.

Post autor: marcin.p1 » 30 maja 2020, 10:07

Witam
Muszę wymienić pasek napędu noży w tc 102. Stary już taki luźny, że ślizga.
Jaki jest oryginalny wymiar?
Mam Pasek klinowy B1397Li
Długość zewnętrzna: La 1475mm
Długość wewnętrzna: Li 1400mm
Szerokość: 17mm
okazało się że jest za długi. Znalazłem inny 17x1370 (tak pisze na pasku) I jest dobry na długość tylko pojawił się problem, że chociaż noże wyłączone to pomimo tego dalej chodzą. Ściągnąłem z powrotem i trze na bokach paska.
Czy 17 czy może 16 albo 15 jest oryginalna?
najlepiej by był 15x1370 tylko nigdzie nie znalazłem takiego rozmiaru.

paul0
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:12
Imię: Pawel

Re: Pasek napędu noży.

Post autor: paul0 » 20 gru 2022, 22:47

W wielu traktorkach sa paski calowe. I dlatego nie ma dokladnie takich samych wymiarow co metryczne.
W stidze dziala to na metrycznym pasku 13mm, dlugosc najbardziej zblizona do poprzedniego, jest troche walki zeby to wyregulowac. A ze oryginalne paski maja ceny zaporowe to oplaca sie tak zrobic - jeden pasek oryginalny kosztuje tyle co 10 zamiennikow metrycznych, nawet jesli zamiennik przepracuje polowe czasu tego co oryginalny to sie oplaca tak zrobic.
A najkorzystniej by bylo naprezyc pasek na stale a wyladcznie nozy przerobic na sprzeglo cierne elektromagnetyczne lub mechaniczne - zalezy co bedzie do traktorka pasowac.
Warto poszukac jak jest w nowszych wersjach traktorka - czesc producentow w nowszych wersjach daje juz sprzegla, czesto takie sprzeglo przy niewielkich modyfikacjach podejdzie do starszego traktorka gdzie wysprzeglanie jest poprzez luzowanie paska.
Zalaczanie nozy poprzez napinanie paska to niewypal - taki pasek robiacy za sprzeglo dlugo nie wytrzyma - gdyz przy wlylaczonym napedzie on jest luzny i kolo pasowe slizga sie po nim scierajac go, a ponadto kolo sie nagrzewa, pasek zaczyna sie do tego kola lepic i jest efekt podobny do jazdy na polsprzegle w samochodzie.

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Pasek napędu noży.

Post autor: m1strzunio » 20 sty 2023, 21:01

marcin.p1 pisze:
30 maja 2020, 10:07
Znalazłem inny 17x1370 (tak pisze na pasku) I jest dobry na długość tylko pojawił się problem, że chociaż noże wyłączone to pomimo tego dalej chodzą. Ściągnąłem z powrotem i trze na bokach paska.
Ale jak Ci noże chodzą? Przecież TC102 ma załączanie noży na elektromagnes. Włączasz, wyłączasz i nie ma problemu.

Metrowy pasek na pewno pasuje, ja taki kiedyś miałem u siebie ale nie pamiętam wymiarów. Jak masz problem z długością to wymień sprężynę od naciągu na inną i będzie działać. Pasek zawsze musi być napięty mocno.

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Pasek napędu noży.

Post autor: arturo » 21 sty 2023, 10:23

Tylko z tego co pisze kolega ma on model z manualnym załączaniem agregatu tnącego.
Screenshot_20230121-091211_Drive.jpg
Rozmiar paska jaki podaje producent to B55.
Screenshot_20230121-090522_Chrome.jpg
Jest tam możliwość regulacji samej linki.
Screenshot_20230121-090522_Chrome.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ