sprzęgło mechaniczne kosiska

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

cup
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2020, 17:11
Imię: Bogusław

sprzęgło mechaniczne kosiska

Post autor: cup » 22 mar 2020, 13:54

Witam
Czy jest możliwość zastąpienia sprzęgła mechanicznego załączania agregatu sprzęgłem elektromagnetycznym. Traktorek to Mcculoch 155107HRB po 4 sezonach musiałem (donitować) tarcze sprzęgłową samochodową bo już wytarte blachy ślizgały a po kolejnych 3 sezonach poszły zęby na tej dziwnej (blaszce) w sprzęgle. Stojąc przed zakupem sprzęgła myślę czy go nie unowocześnić i założyć inne trwalsze sprzęgło. Prosze o wymianę doświadczeń jak sobie radzicie z tym sprzęgłem.

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: sprzęgło mechaniczne kosiska

Post autor: arturo » 22 mar 2020, 16:34

W modelu M155-107HRB nie ma wersji ze sprzęgłem elektromagnetycznym, model M155-107H z bocznym wyrzutem trawy jest w takie sprzęgło wyposażony, jednak pomiędzy nimi są duże różnice w budowie. Z tego co się orientuję model M155-107HRB posiada słabszy alternator 3Amp a w modelu 107H jest wbudowany 9-16Amp(system ze sprzęgłem elektromagnetycznym jest bardziej rozbudowany-dodatkowy wyłącznik inna wiazka).Inne rozmieszczenie napinaczy oraz paska napedowego jazdy, Ale nie jest wykluczone że nie dało by się tego zrobić, być może ktoś już to zmianę zastosował.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: sprzęgło mechaniczne kosiska

Post autor: Troku » 22 mar 2020, 21:54

Nie idzie podmienić sprzęgła mechanicznego na elektromechaniczne jest inny rozstaw kół pasowych, swoją drogą i tak długo wytrzymało jak 4 lata.... Są przypadki ze wymieniałem je co sezon.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

cup
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2020, 17:11
Imię: Bogusław

Re: sprzęgło mechaniczne kosiska

Post autor: cup » 24 mar 2020, 6:36

Czyli pozostaje poszukać sprzęgła mechanicznego w dobrej cenie i tyle w temacie.
Dziękuję za zainteresowanie i rzeczowe odpowiedzi.

ODPOWIEDZ