Siłownik do aeratora

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Siłownik do aeratora

Post autor: kris » 24 lut 2020, 20:24

Witam,

Trochę nudziło mi się przez zimę i postanowiłem zrobić sobie areator do swojego traktorka. Na olx zakupiłem siłownik ze sterownikiem https://www.olx.pl/oferta/silownik-elek ... fa7e8cc1e7. Problem w tym że po podłączeniu do akmulatora siłownik działa krokowo tzn. przyciśnięcie przycisku powoduje wsunięcie siłownika obciążonego tylko o ok 0,5 - 1 cm. Jeżeli pozbyłem się sterownika i wykorzystałem zwykły przełącznik to siłownik działał nawet z wrzuconymi bloczkami przy wyłączonym silniku. Przemierzyłem akumulator i wydaje się sprawny (12,55 V), a po włączeniu siłownika spada nieznacznie do 12 V. Przy załączonym silniku nie ma spadku napięcia i ciągle jest 13,5V. Pewnie ktoś z Was bawił się takimi siłownikami i może wie dlaczego ten sterownik nie chce działać, bo ja już wyczerpałem wszystkie pomysły
IMG_1930.JPG
Pozdrawiam
Krzysiek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Siłownik do aeratora

Post autor: Troku » 24 lut 2020, 23:32

Trochę nie za duże obciążenie dla płyty sterującej ?? może się przegrzewa i termik się załącza nie pozwalając na dalszą pracę siłownika?.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Siłownik do aeratora

Post autor: Tornado » 25 lut 2020, 6:35

Mógłbyś założyć nowy temat, wstawić zdjęcia i opisać jak zamontowałeś ten siłownik. Pewnie przydałaby się taka instrukcja wielu kolegom..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

kris
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2018, 20:37
Imię: Krzysztof

Re: Siłownik do aeratora

Post autor: kris » 25 lut 2020, 8:29

Sam areator waży około 40-50 kg, więc wydaje mi się, że sterownik powinien dać sobie radę bez problemu. Poza tym, na youtube widziałem rozwiązania z dużo większym obciążeniem (linki w aukcji olx). Dziwne było to, że bez sterownika siłownik pobierał ok 3,5A przy ciągłej pracy, a ze sterownikiem pobór przez moment jak działał wynosił nawet 5A przy tym samy obciążeniu.

fjohny_1
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2020, 16:02

Re: Siłownik do aeratora

Post autor: fjohny_1 » 01 cze 2020, 23:29

mozesz pokazac kilka zdjec tego areatora? fajny dodatek do traktora

ODPOWIEDZ