Naprawa/regeneracja/zakup kosiska Murray Select 40" porada

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

witek_77
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2019, 16:34
Imię: Adam

Naprawa/regeneracja/zakup kosiska Murray Select 40" porada

Post autor: witek_77 » 07 cze 2019, 18:36

Hej. Mam problem z już drugim kosiskiem w moim traktorku. Główną wadą jestem ja czyli obsługa :) Kosiłem nim ciężkie tereny, w tym dużo gałęzi (pole z malinami). Pierwsze kosisko już w kiepskim stanie dostałem więc nie było szkoda. Udało mi się zdobyć używkę w średnim stanie tj z małymi dziurkami. Niestety i to kosisko umiera. Ze starego kosiska wyciąłem kawałek i zakryłem dziurki w obecnym, ale myślę, że to do końca sezonu starczy maksymalnie. No i tu jest problem gdyż nie idzie kupić nic do tego dziada, a nie ukrywam silnik i buda jest ok. Mam też 3 sprawne adaptery noża.

Wróćmy do sedna. Czy macie kogoś z takim sprawnym kosiskiem ? Czy znacie kogoś kto jest w stanie PORZĄDNIE go wyspawać i odnowić ? Co radzicie w takim wypadku ? Nowego nie idzie kupić. Znalazłem tylko na EBAYu 38" pasujące ale w zaporowej cenie 2000zł za samą blachę !

P.S. Mam w domu kosisko prawie kompletne w dobrym stanie do Poulana 38". Brakuję rolki napinającej lub odwracającej i noży. Niestety jest całkowicie inne tj bardziej płaskie i odwrotnie napinacz szedł. Mogę go sprzedać gdyby ktoś potrzebował lub jeżeli jest tu jakiś magik który podjął by się reanimacji mojego i dałbym mu w rozliczeniu kosisko poulana + jakieś pieniążki ?

Nowe kosisko będzie już tylko w trawce malutkiej śmigać i obiecuję o niego dbać :)

Daję parę fotek mojego sprzętu i naklejek serwisowych. Na końcu kosisko z poulana

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Zdjęcie poulana

Obrazek

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Naprawa/regeneracja/zakup kosiska Murray Select 40" porada

Post autor: Troku » 07 cze 2019, 19:01

Cena za kosisko 2 tysie to nie jest cena zaporowa, one po tyle po prostu chodzą, Sama naprawa takiego kosiska co masz to duży wydatek i nie sądzę że serwis by się tego podjął. Pozostaje tylko tobie spawarka, paczka elektrod i kawałki blachy by samemu to wykonać a widzę że masz już sito z agregatu.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

witek_77
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2019, 16:34
Imię: Adam

Re: Naprawa/regeneracja/zakup kosiska Murray Select 40" porada

Post autor: witek_77 » 07 cze 2019, 20:05

Czyli najlepiej nie kombinować tylko szukać jakiegoś blacharza z wolnym czasem i dać mu się pobawić ? To obecnie założone ma w sumie tylko jedną stronę kiepską. To ostatnie zdjęcie to zwłoki tego starego kosiska tylko na wzór wrzuciłem. Ja nie mam migomatu, a elektrodą to bardziej upiernicze niż uspawam. Widziałem, że gołe blachy tak tysiączek z drobnym haczkiem chodzą. Oczywiście nie do mojego bo do niego nie ma :) A zamiast kupować kosisko za 2tyś to wolałbym tego sprzedać w takim stanie i dołozyć do używki np z koszem bo obecnie odpadło mi 30 arów do koszenia a przy domu mógłbym powalczyć z koszem.

Kolejna sprawa to mam jeszcze skrzynię biegów z hany zapasową po poulanie więc murray ma dużo części zamiennych na przyszłość. W takim razie wystawie kosisko z poulana na sprzedaż a tego dam na zimę jakiemuś blacharzowi.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Naprawa/regeneracja/zakup kosiska Murray Select 40" porada

Post autor: Troku » 07 cze 2019, 20:29

Pobawić się możesz ale powiem jak serwisant sprzętu, ja bym tego nie wziął do naprawy bo mój czas stracony na naprawę jest więcej wart niż byś chciał za niego zapłacić, powie to tobie również każdy inny serwis.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

witek_77
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2019, 16:34
Imię: Adam

Re: Naprawa/regeneracja/zakup kosiska Murray Select 40" porada

Post autor: witek_77 » 07 cze 2019, 21:02

Ja nie mówię o serwisie tylko o blacharzu samochodowym takim Panu Czesiu który ma spawarkę w stodole :) Ja z serwisowaniem nie mam problemu i drobnych naprawach, ale spawarka i blacharka to nie dla mnie. Wychodzi na to, że to jedyna opcja bo internet milczy, a ebay ma tylko 38".

Ja rozumie to, że serwis się tego nie podejmie i Ciebie, bo też bym się w takie coś nie bawił mając inne rzeczy do roboty. Też jak ktoś mi przynosi komputer sprzed epoki kamienia łupanego to mu mówię, że się nie podejmuje bo i tak do mnie wróci za miesiąc. Chyba, że stare trupy u nas na firmie, ale one są skazane na leczenie póki nowe urządzenia nie wjadą w ich miejsce

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Naprawa/regeneracja/zakup kosiska Murray Select 40" porada

Post autor: Troku » 07 cze 2019, 21:09

Daj więc Panu Czesiowi do naprawy kosisko.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ