CastelGarden XT180HD

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

ryba9
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2019, 8:39
Imię: Maciej

CastelGarden XT180HD

Post autor: ryba9 » 14 maja 2019, 7:16

Witam to mój pierwszy post a wiec Czesc wszystkim ;) kupilem traktorek od siostry :) jak w temacie i mam pytanie trakatorek ma 200mth na liczniku znam jego pochodzenie kosił tylko trawnik pod domem z 40 arów trawki z rolki jest w stanie ok wszystko działa, wymienilem wszystkie filtry olej w silniku silnik ohv 17,5ps i skrzyni k46f zostało mi tylko jedna a w sumie dwie rzeczy mianowicie przy załaczaniu noży silnik przygasa bo wiadomo obciażenie ale słychac prze pare ms pisk drugie pytanie to wibracje kosiska noze naostrzone i wywarzone a jednak kosisko bardzo wibruje mam zamiar wymienic łozyska ale chcialem najpierw dopytac czy cos moze innego jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy i w sumie pytanie 3 czy mozecie pokazac jak macie u siebie rozwiazany zaczep zeby np ciagnac areator, wertykulator albo inne sprzety ? dzieki z gory za podpowiedzi

pozdr.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: CastelGarden XT180HD

Post autor: Tornado » 14 maja 2019, 7:22

Witaj na forum.. Myślę, że diagnoza trafna.., do wymiany łożyska na mandrelach.., piszczą przy rozruchu i wprawiają w wibrację całe kosisko. Samo piszczenie mogłoby też wynikać ze złego naciągu paska napędu kosiska, czy złej rolki napinacza paska, ale nie wibracje.., chyba, że byłby jakiś "poskręcany szrot" .. Sprawdź te luzy na piaście przy nożach i ...do roboty ..., bo musisz "rozbroić" to kosisko..
Zrób jakieś zdjęcia, to się z ciekawością obejrzy ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ryba9
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2019, 8:39
Imię: Maciej

Re: CastelGarden XT180HD

Post autor: ryba9 » 18 cze 2020, 15:42

Witam niechce zakładać nowego tematu dlatego odświeża swój :) ostatnio po koszeniu tak poszarpało trawę noze naostrzone na jednej powierzchni ktoś może podpowiedzieć dlaczego tak się stało ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ryba9
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2019, 8:39
Imię: Maciej

Re: CastelGarden XT180HD

Post autor: ryba9 » 18 cze 2020, 15:44

Tu lepsze zdjęcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: CastelGarden XT180HD

Post autor: wojtek1234321 » 18 cze 2020, 16:50

Może to nie wina noży, tylko wina trawy, jej rodzaju, może zbytniego "przerośnięcia", gatunku, zestarzenia? widać że trawa jakaś "włóknista"...

Awatar użytkownika
michals
Stały bywalec
Posty: 332
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:17
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CastelGarden XT180HD

Post autor: michals » 18 cze 2020, 19:50

Powiem Ci że u mnie po wymianie łożysk w piastach poprawiło się zbieranie trawy do kosza, tak że bardzo możliwe że u Ciebie poprawi się też jakoś cięcia trawy.
Koszt wymiany tych łożysk nie jest wielki, roboty troszkę jest, ale warto dla samej przyjemności koszenia :)

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: CastelGarden XT180HD

Post autor: m1strzunio » 19 cze 2020, 10:49

A moje pytanie jak wysoką trawę kosiłeś? Może była za wysoka, za mokra itp. Przejedź raz jeszcze i zobacz jak trawa będzie wyglądać.

ODPOWIEDZ