Traktorek- rozpoznanie modelu

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

acid666
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl

Traktorek- rozpoznanie modelu

Post autor: acid666 » 20 lut 2019, 23:40

Jestem kompletnym świeżakiem w temacie kosiarek, kupiłem swój pierwszy w życiu traktorek - używany. Jest dość stary ma 20 lat i ma zniszczone kosisko, chciałbym kupić nowe, ale nie wiem co to za model. Na masce są tylko takie napisy: "Groupe KUHN" oraz "PUISSANCE VERTE". Gdzie znajdę jakoś tabliczkę znamionową czy jakiś numer seryjny? Silnik Briggs 15,5 KM. Napęd Hydro, tylko jakiś "dziwny" tzn. wszystkie jakie widziałem miały skrzynie zespoloną z tylnym mostem, tutaj jest skrzynia osobno a napęd ze skrzyni na most jest przekazywany przez łańcuch. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek- rozpoznanie modelu

Post autor: Troku » 20 lut 2019, 23:42

Pewnie to stajnia GGP Stiga, skrzynię masz między nogami ?? napęd na łańcuch ?? jak tak to się wpakowałeś ale kosisko powinieneś znaleźć tylko że szukaj używki bo nowe to kosztuje majątek - warte więcej niż ten traktor.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

acid666
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Traktorek- rozpoznanie modelu

Post autor: acid666 » 20 lut 2019, 23:55

Tak, skrzynia w tunelu między nogami. Dlaczego "wpakowałeś"? Z kosiskiem na razie jest problem, bo nie wiem z jakiej kosiarki podejdzie, dlatego chciałbym ustalić co to za "wynalazek". Jeszce jedno pytanie: przepracowane 430 mth do dużo?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Traktorek- rozpoznanie modelu

Post autor: Tornado » 20 lut 2019, 23:58

Zrób zdjęcia tego wynalazku... Jeśli to stajnia GGP , to skrzynia szajs/pewnie Peerles 705-002 lub 04, kosisko nowe ok 1300 zeta bez uzbrojenia... Skrzynia raczej szrot, więc zakup już na wstępie odstrasza... pewnie kupiony za 1000 zeta... 430 mh to niby nie jest dużo, tylko... czy tyle ma???? Ja miałem niby z 380 mh i uciekałem od niego właśnie przez .....skrzynię
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek- rozpoznanie modelu

Post autor: Troku » 20 lut 2019, 23:59

W sumie tak sobie, nie powinien być zmęczony ale ja odradzam zakup takich traktorków bo ich era już przeminęła, części do kosiarki są jeszcze owszem dostępne ale napędy hydro padają i nie ma możliwości ich wymiany na nowe, regenerowane czy dobre używki czyli maszyna idzie na przetop.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

acid666
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Traktorek- rozpoznanie modelu

Post autor: acid666 » 21 lut 2019, 0:13

No to mnie "pocieszyłeś"! Tak się kończą zakupy jak się nie ma pojęcia o sprzęcie. Trudno, co kupiłem to mam, chcę ją teraz doprowadzić do użytku i wykorzystywać aż nie padnie. Jak zacząłem szukać po sieci coś na temat tego sprzętu do wyrzucało ni jakieś francuskie strony. KUHN to francuska zajmująca się produkcją sprzętu rolniczego i pomyślałem sobie, że to będzie dobry wybór a tu taka niespodzianka.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Traktorek- rozpoznanie modelu

Post autor: Troku » 21 lut 2019, 0:21

Sama prawda kolego nie lubimy czarować.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

acid666
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Traktorek- rozpoznanie modelu

Post autor: acid666 » 25 lut 2019, 19:14

Tak wygląda ten traktorek. Zauważyłem duże podobieństwo do Hondy 2213 czy Castel Garden. Jak juz się dowiedziałem od was skrzynia szału nie robi, jednak mam nadzieję, że trochę polata. W sumie niewiele nim jeździłem, ale odniosłem wrażenie, że jest jakby wolniejszy od podobnego ze skrzynia manualną. Mam tez wrażenie, że łańcuch jest za luźny. Na ostatnim zdjęciu jest zbliżenie napinacza, fakt,że zębatki są zniszczone ale wydaje mi się, że te kółka powinny być bardziej oddalone.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ