PEERLES 705-002 problem

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

kancik70
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:30
Imię: Krystian

PEERLES 705-002 problem

Post autor: kancik70 » 25 lip 2018, 10:47

Witam serdecznie mam problem ze skrzynia moze ktos mial podobny problem wie jak go usunac?
Panowie sprawa tego typu posiadam skrzynie jak w temacie wszystko ladnie pieknie tylko glosno chodzi jak stary hydrofor:) podczas jazdy do przodu drzy pedal przy wiekszym obciazeniu dziwne grechotanie
Dodam ze skrzynia wewnatrz nie nosi sladow uszkodzen silnik pompa idealne skrzynia mocna brak luzow na sekcjach tloczacych nie zerwany zaden tloczek podejrzewam zawory kulkowe w walku glownym ale niemam pojecia czy powinny one miec docisniete kulki do gniazd czy tem maja miec luz
Moze ktos z was posiada manuala do takiej skrzyni jak to powinno wygladac?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: Troku » 27 lip 2018, 8:58

Manuala do tej skrzyni nie ma, co do hałasu dobiegającego ze skrzyni - skrzynia jest hałaśliwa a szczególnie przy przyśpieszaniu wydaje z siebie dziwne odgłosy. Kulki w ośce powinny latać swobodnie a ograniczone są sprężyną, Drżenie pedału jest spowodowanie niewłaściwym olejem zalanym do skrzyni.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

kancik70
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:30
Imię: Krystian

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: kancik70 » 27 lip 2018, 13:56

Dziekuje za odpowiedz rozumiem ze te zawory kulkowe maja za zadanie tylko zlikwidowac cisnienie na sekcjach podczas gdy skrzynia niepracuje aby mozliwe bylo jego swobodne przemieszczanie?Co do oleju jaki powinien w koncu whodzic do tej skrzyni silnikowy czy hydrauliczny W tej chwili skrzynia zalana po remoncie na probe hydrolem lhv46 bo mam go pod dostatkiem

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: Tornado » 27 lip 2018, 21:40

Temat tej skrzyni przerabiałem osobiście .... Mam o niej b.złą opinię... Jest to prawie że ..."jednorazówka", aczkolwiek są i tacy co twierdzą, iż po regeneracji sprawuje się im super... ja do nich nie należę..Miałem dwie Hondy z tym modelem skrzyni..., wymieniałem membranę, olej ech... Co do oleju, to wchodzi niecałe 2 litry ok. 1,8 litra i najlepiej jeśli jest to olej oryginalny "Peerles", którego litr kosztuje chyba ok. 150 zeta... Wiem, że niektórzy zalewają bodajże 20W50 , ale trzeba by poszukać w tematach...i ponoć też jest okey...
Właśnie przez te ..skrzynie pozbyłem się traktorków, które mogłyby jeszcze długo służyć, gdyby nie ta skrzynia..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: Niejad » 27 lip 2018, 22:37

Niestety ale z oerlsem przeżyłem piekło i szkoda gadać na co niektóre tematy i opisy :(( aż w końcu udało mi sie dopasować innego peerlesa i poddać go delikatnej regeneracj i małych przerubkach przy traktorku. Akt klika miesięcy powyższa skrzynia spędzał mi sen z powiek.
A teraz jest ok i nowy nabytek śmiga przepracował ponad 25mh. W tym sezonie już wnet 18mh. W obecnej chwili porabiam noże do kosiska ponieważ cena oryginałów zwał z nóg ponad 300zl za szt A z kadrą i późnym materiały to kosz 120za szt i mój czas. :)
viewtopic.php?f=49&t=2053

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: Tornado » 27 lip 2018, 22:44

300 złotych za jedną sztukę noża?? To jaki Ty masz deck.. i co to za rodzaj... A, co do skrzyni..., oby chodziła Ci dalej, przez co najmniej 100 mh.. , nikt i nic mnie do tej skrzyni nie przekona... na własnej skórze odczułem ich wartość w dwóch traktorkach.... Szajs z lat 90-tych..., wówczas była na topie...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: Toma » 28 lip 2018, 6:10

Hmm, fakt że konstrukcja jest stara, fakt że częsci do niej brak, powodują, że skrzynia pomału odchodzi w zapomnienie wraz z traktorkami. Fakt też, że u Ciebie Tornado skrzynia w 18tce chodziła ok do czasu wymiany oleju (błąd podczas składania skrzyni) , w 13tce nie miałes z nią problemów, ale już się "naciąłeś", dlatego nie ufasz tej skrzyni i nie ma co się dziwic.
W porównaniu do np. również starej Tuff...K46, ktora do tej pory jest wkładana do traktorków i do ktorej są oryginalne zestawy naprawcze, to ta druga wygrywa w przedbiegach.
Wracając do tematu, to każdą skrzynie można zregenerować i cieszyć się nadal traktorkiem. A czy to się opłaca, to juz ocenic powinien własciciel. Marcin (Niejad) zrobił regeneracje sam i nie tylko sobie i jak widac skrzynie mają się dobrze.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: Tornado » 28 lip 2018, 8:08

Toma, sorry.., co Ty wiesz n/t tych skrzyń, że się wypowiadasz i oceniasz np. moją 2213 ? Czy Ty jeździłeś traktorkami z taką skrzynią, kosząc trawę np. przez godzinę w trudnym terenie? Masz porównanie jej pracy do jakiejkolwiek innej skrzyni ??? Wiesz tyle co ja napisałem, kolega Niejad, czy inny użytkownik.... Możesz opisać jaką ma moc, kiedy i dlaczego rzęzi, piszczy, spada łańcuch/wydłuża się, padają rolki napinacza łańcucha, drga pedał napędu, że jej moc nie daje gwarancji iż cokolwiek uciągnie, że się potrafi odkręcić mocowanie na ramie, jak zużywa się membrana itd itd ?! Wiele jej usterek i wad nie znasz. Co było z 2213 też nie Wiesz, więc nie wypowiadaj się "za mnie" ...i o tym jaki miałem sprzęt...i jakie miałem problemy.
Pisząc to, chcę uświadomić koledze kancik70, aby przemyślał dokładnie, czy warto inwestować w wątpliwą reanimację tej skrzyni...; gdzie sam oryginalny olej do niej kosztuje ponad 300 zł. Dopóki traktorek jeździ, to sprzedać go komuś na mały areał i do tego bez przeszkód terenowych.... i nabyć coś innego. To jest moja opinia, wynikająca z kilkuletniego używania tej skrzyni z którą nie wszyscy mogą się zgadzać.. Pozdrawiam
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: Niejad » 28 lip 2018, 14:45

No nietety ale ja takich kłopotów z dziwnym rozcaganiem się łańcuchów nie miałem zresztą poprosu miałeś pecha ma takie Hondy i skrzynię do D.... Ale zauważ że moja to też peerless ale model zbizony do k46.
A jeżeli godz i o nuż to cena noża do Al-Ko więc sobie jej nie wymyśliłem
https://www.wszystkodlarolnictwa.pl/min ... 95097.html

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: Toma » 28 lip 2018, 15:54

Skrzynia po regeneracji (o ile bedzie taka potrzeba) będzie działać jak użytkownik bedzie ją prawidłowo użytkował.

kancik70
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:30
Imię: Krystian

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: kancik70 » 29 lip 2018, 12:01

Panowie niema co sie przekomarzac skrzynia jest jaka jest i trzeba sobie z nia radzic niekturzy sprzedawaja niekturzy naprawiaja chodz osobiscie wymiane oleju i uszczelniaczy nie uwazam za naprawe bo to tylko dorazny srodek o ile nie droga do calkowitego zniszczenia skrzyni poprzez prace ze zuzytymi elementami
Pozwole sobie zauwazyc ze troktorki z ta skrzynia do najmlodszych nie naleza i malo kto te pare lat od mowosci tak na prawde mial z nia problemy Wiadomo nic nie moze wiecznie trwac sa leprze i gorsze konstrukcje A jezeli juz kupimy egzemplarz po uprzedniej "regeneracji" to klopoty murowane
Tak naprawde skrzynia w dobrej kondycji pojedzie nawet na rzepaku co prawda nie dlugo ale pojedzie i bedzie miala moc
Wlanie swierzego oleju ktury wiadomo ma wieksza lepkosc od przepracowanego daje tylko chwilowy efekt poprzez zwiekszenie teoretycznej szczelnosci sekcji pompy Dla przykladu jak zalejemy zajechany silnik motodoktorem tez pojedzie to nie znaczy ze silnik naprawilismy a w praktyce tylko go dobijamy i to nalezy miec na uwadze
Malo kto regeneruje te skrzynie bo jest to bardzo skomplikowane ze wzgledu na precyzje pasowania sekcji tloczacych i piast silnikow a czesci oryginalnych jak wiadomo brak Jednakze nie jest to niemozliwe i chcacych cieszyc sie znow w pelni swoim traktorkiem nalezalo by znalezc dobry zaklad slusarski Ja w swojej skrzyni osobiscie nanosilem warstwe chromu technicznego na powierzchnie robocze co dalo dosc dobry rezultat skrzynia pracuje nawet na tandetnym oleju co prawda jak widac nie bez problemu ale mocy jej niebrakuje w przyszlym tygodniu planuje jego wymiane na cos bardziej scisliwego aby wyeliminowac drzenie pedalu a wtedy juz tylko eksploatacja
Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow Slynnego PEERLES

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: PEERLES 705-002 problem

Post autor: Uli » 13 kwie 2019, 11:44

Podaję Ci manual, znajdź serię 700, zaczyna się od strony 13, przetłumacz text w google.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ODPOWIEDZ