Traktorek do 3500zł?

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Traktorek do 3500zł?

Post autor: m1strzunio » 04 cze 2018, 16:19

Jak w temacie mam 3500zł do wydania. Do koszenia, jest obecnie 2km kwadratowe co dwa tygodnie, 2km kwadratowe raz na miesiąc i 6km kwadratowych czekających na zagospodarowanie. Do tej pory trzaskałem cały czas Hondą, 14 koni i generalnie dawała radę ale była za słaba na taki duży teren. I teraz pytanie, czy w ogóle jest sens coś kupować w granicach 18-20 koni czy lepiej dozbroić C330 w kosiarkę bijakową? (mam do C330 kosiarkę rotacyjną ale nie mogę patrzeć na tą zalegającą trawę po koszeniu... i najchętniej to bym ją sprzedał)

Jest parę modeli w okolicy traktorków o dużej mocy i z manualną skrzynią biegów jak takie coś https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-kosi ... uKVYT.html

Z drugiej strony wiem, że kosiarka bijakowa jest praktycznie nie do zajechania, i na pewno mniej awaryjna niż traktorki (teren który mam przy domou to w sumie mogę kosiarką pchaną ogarnąć sobie) lub w przyszłości dokupić coś z jednym nożem czy raidera.

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Traktorek do 3500zł?

Post autor: wojtek1234321 » 04 cze 2018, 16:32

No więc tak - 2km kwadratowe + 2km kwadratowe + 6km kwadratowych to = 10 km kwadratowych. Z opisu wynika że jest to obszar wielkości (prostokąt) o bokach 2,5 kilometra na 4 kilometry. Każdy kilometr kwadratowy to 100 hektarów, czyli razem to 1000 hektarów. Nie przesadziłeś trochę? To wszystko chcesz robić traktorkiem kosiarką? Przecież tam nawet ciągnik C 330 to chyba nie da rady w tydzień tego zrobić.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Traktorek do 3500zł?

Post autor: Niejad » 04 cze 2018, 17:04

Masz rację tak czytam i nie wierzę, ale kolega coś pomieszał, może chodzi mu o 10 arów ..

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Traktorek do 3500zł?

Post autor: m1strzunio » 05 cze 2018, 7:33

Oczywiście nie mogło chodzi o kilometry kwadratowe. Tak to wygląda w praniu u mnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Traktorek do 3500zł?

Post autor: Tornado » 05 cze 2018, 9:39

Skoro miałeś już kolego traktorek i kosiłeś nim ten teren, to zdobyłeś doświadczenie i sam powinieneś najlepiej wiedzieć czego potrzebujesz..Czy mocniejszą kosiarkę samojezdną, czy uruchomić sprzęt rolniczy typu Ursus..
Nikt tutaj nie jest Ci w stanie na takie pytanie odpowiedzieć.. Sam wiesz co preferujesz i jakie są Twoje oczekiwania...
Natomiast czego oczekujesz za sprzęt zakupiony za 3.500 zł ?? Skoro miałeś sprzęt z silnikiem Hondy, to z pewnością w tych pieniądzach nic lepszego nie kupisz..
Pozdrawiam
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Traktorek do 3500zł?

Post autor: m1strzunio » 05 cze 2018, 10:14

No właśnie nie był bym taki pewien, wiadomo jak to jest z pierwszym zakupem. Człowiek nie przemyśli wszystkiego. Największą wadą mojego traktorka był agregat tnący gdzie noże zachodziły na siebie i w przypadku kolizji urywało pasek za 150-200zł, do tego noże też do najtańszych nie należały bo po 100zł za sztukę. Trawy w sumie nie zbierałem bo kosz był za mały na taką wielkość do koszenia.

Dlatego teraz mam dylemat:
1. Kupić traktorek z wyrzutem bocznym jak ten (w sumie opcja chyba najbardziej neutralna):
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-kosi ... uKVYT.html
lub taki (trochę słaby ale nowy chociaż)
https://www.olx.pl/oferta/traktorek-kos ... uPWPl.html

2. Kupić coś typu rider jak np taka Stiga, tylko nie mam kompletnie doświadczenia z takim traktorkiem (nie wiem jak sobie radzi z gęstą trawą) + taki, że w sadzie między drzewami to taki sprzęt znowu rządzi a nikt w okolicy ze znajomych nie ma co bym sobie mógł pożyczyć i pojeździć parę godzin.
https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-stig ... ugjnj.html

3. Kosiarka bijakowa do C330, fajne rozwiązanie ale minus taki że mało to manewrowe a sad rośnie w bardzo szybkim tempie. Z początku może i fajnie ale na dłuższą metę nadal będę musiał dokaszać Husqvarną 545
https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-bija ... u9H7h.html

Myk jest jeszcze taki, że mam przyczepkę do traktorka a że ciągle coś pod domem robię to po 300kg (jak nie więcej) tą przyczepką piasku, ziemi, kamieni wożę (dlatego nie chcę nic z napędem hydro). C330 mi się nie chce wyciągać do takich prac. A jak sprawa z raiderm, nie rozpadnie się na pół?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Traktorek do 3500zł?

Post autor: Tornado » 05 cze 2018, 10:58

Osobiście używałem przez 4 lata traktorki Honda z kosiskiem, gdzie układ noży był kolizyjny. Teren mam dość trudny do koszenia i nigdy nie doszło do "spotkania,kolizji" się tych noży.. Muszą być odpowiednio ustawione tj. 6/12 i 9/15 oraz prawidłowo ustawiony/naciągnięty pasek noży tj. ten dwustronnie zębaty.. Zatem nie jest to wina konstrukcyjna, lecz wina użytkownika ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Traktorek do 3500zł?

Post autor: m1strzunio » 05 cze 2018, 11:45

Hmm no nie wiem, nie da się źle tego ustawić. A jak nóż prawy trafi na kamień lub się wkręci drut i się zatrzyma to nie ma szans żeby paska nie zerwało (ja miałem założone bardzo grube i ciężkie noże - https://skladczesci.pl/pl/p/Noze-do-tra ... 02-cm/1577 które od tych hondowskich to 3x cięże były...) Tak więc co do kwestii użytkowania, starałem się jak mogłem ale mimo to były wpadki dlatego czas nadszedł na zmiany.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Traktorek do 3500zł?

Post autor: Tornado » 05 cze 2018, 12:38

Właśnie złe ustawienie jest częstą przyczyną, że te noże mogą się ...spotkać. Natomiast co do noży to nie widzę różnicy w ich wyglądzie, czy ..wadze.. Ważyłeś je , że twierdzisz, iż były one ...3 razy cięższe od oryginałów :?: :?: Poza tym po uderzeniu w kamień , czy inną stałą przeszkodę pierwsze co powinno nastąpić to zerwanie zabezpieczeń na piaście noży lub klin na piaście głównej lub dopiero wyrywanie ząbków w pasku..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Traktorek do 3500zł?

Post autor: m1strzunio » 09 kwie 2019, 14:19

No i koniec końców się udało. Padło na tradycyjny traktorek bez kosza. W poprzednim roku nie śpieszyło mi się z zakupem ale teraz na wiosnę wpadł w moje ręce John Deere 180, silnik kawasaki FC540V - 1 cylinder, 17 kunia, dwa noże i wyrzut boczny. Generalnie nie ma się czego przyczepić jak na używkę od handlarza. Na razie pierwsze koszenia przebiegły bez problemów. Moc zdecydowanie większa niż w poprzednim FC420, jakość i szybkość koszenia też jest ok. Najważniejsze, że zmieściłem się w zakładanym budżecie z silnikiem jaki chciałem mieć. W weekend wymiana filtrów i oleju a potem można ciąć trawkę.

Jest gdzieś dostępna instrukcja obsługi do niego bo w necie tylko znalazłem do wersji LT180....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ