Używany traktorek Cub Cadet GT 1223 - czy warto kupić?

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

Paulus
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2018, 13:57

Używany traktorek Cub Cadet GT 1223 - czy warto kupić?

Post autor: Paulus » 14 maja 2018, 15:46

Witam wszystkich forumowiczów
Za traktorkiem rozglądam się w sumie od poprzedniego roku, ale wokół domu było tyle roboty, że w końcu postanowiłem tym się zająć w tym roku. Teren mam dosyć duży, bo tak około 2 ha trawy, ale większość koszę poczciwym Ursusem C360 z podłączoną kosiarką rotacyjną. Jednak wokół samego domu tak ponad 0,5 ha, chciałbym kosić traktorkiem, żeby ta trawa wyglądała naprawdę ładnie. Trochę już poczytałem na ten temat, ale niestety w mojej okolicy używanych tych, które najbardziej polecacie, jak na lekarstwo teraz, a jak się już pojawił ostatnio fajny Snapper 24 KM 4x4 to facet nie mógł się opędzić od ofert i tyle go widziałem :)
Przechodząc do meritum, jest w mojej okolicy do sprzedaży traktorek Cub Cadet GT 1223 za około 6 tys. Z tego co wyczytałem na forum, pochodzi ze stajni MTD i wielu z was nie ma o tych traktorkach najlepszego zdania. Tylko moje pytanie, czy dotyczy to traktorków tylko tych tanich, czy też z górnej półki, bo widziałem, że zdania były podzielone. Czy warto więc wydać taką kwotę na ten traktorek około 10 letni. Ma spore kosisko (ponad 120 cm) i jakieś 23 KM, więc na mój teren byłby w sam raz.
Wprawdzie wolałbym mimo wszystko wokół domu z koszem. Ale od biedy dokupię jakąś przyczepkę zbierającą, albo te kosze, które się montuje z wielką rurą do kosiska (chociaż pytanie jak to się sprawdza?). Traktorek tak planuje mieć na 2-3 lata, a potem kupić nowy, jak już skończą mi się grubsze wydatki na ogród i ogrodzenie wokół domu.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Używany traktorek Cub Cadet GT 1223 - czy warto kupić?

Post autor: Tornado » 14 maja 2018, 15:51

Żadne MTD !! Za te pieniążki możesz kupić lepszy sprzęt.... Jeśli chodzi o kosisko, to czy ono ma 95 cm , czy np 122 cm to jeden ...grzyb.. Nie ma to w/g mnie większego znaczenia. Natomiast rozwiązanie, że wyrzut boczny i rura odprowadzająca trawę do kosza to najgorszy z możliwych wariantów...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Używany traktorek Cub Cadet GT 1223 - czy warto kupić?

Post autor: Toma » 14 maja 2018, 16:45

Dobrze Tornado gada, polać mu, ale tylko do połowy. Bo jeżeli chodzi o kosisko to nie jeden grzyb. Jak masz nasadzenia, to lepiej mniejszym manewrować, ale jak nie masz, to lepiej większe, bo szybciej skosisz.
A poza tym .... MTD, Za dużo minusów wśród użytkowników, niż plusów, aby się tym interesować.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Używany traktorek Cub Cadet GT 1223 - czy warto kupić?

Post autor: Tornado » 14 maja 2018, 17:05

Tomek sorry , ale wielkość kosiska nie ma znaczenia, powiem tak... mniejsze kosisko jest lepsze od większego..., jeśli ktoś myśli że ma np 122 cm jest duże i większy areał skosi... to się ...myli. 95 cm zrobi to samo, a przy okazji jest zwinniejsze i manewrowość lepsza, tak jak napisałeś...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Paulus
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2018, 13:57

Re: Używany traktorek Cub Cadet GT 1223 - czy warto kupić?

Post autor: Paulus » 14 maja 2018, 17:19

W sumie takich odpowiedzi się spodziewałem, ale kto pyta, ten nie błądzi. Tak sobie dałem czas w zasadzie do końca maja na zakup używanego i stwierdziłem, że jak się nic nie znajdzie ciekawego to jednak zdecyduję się na zakup nowego, czegoś najwyżej nie zrobię w domu lub wokół domu w tym roku albo żona nie będzie miała drugiej garderoby u góry, chociaż pewnie trudno będzie jej wytłumaczyć wyższość nowego traktorka nad garderobą :D
Snappera, Simplicity itd. u mnie raczej nie bardzo można uświadczyć. Jest jeden dealer Stiga, który twierdzi, że też mi może to na zamówienie sprowadzić jak bardzo chcę. Ewentualnie mam dwóch dealerów Oleo Mac oraz Al-ko w pobliżu. Tak widziałem na forum, że Troku ma ciekawą ofertę chyba na to, ale było to sprzed roku jak dobrze doczytałem. Do Poznania mam w sumie 200 km, więc daleko nie jest. Ale chyba handluje tylko nowymi?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Używany traktorek Cub Cadet GT 1223 - czy warto kupić?

Post autor: Troku » 14 maja 2018, 18:48

Nadal sprzedaję i je dostarczam do klientów, chcesz nowy zadzwoń do mnie to się dogadamy,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ