Solo czy Oleo Mac

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

maciekmm6891
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2018, 22:27
Imię: Maciej

Solo czy Oleo Mac

Post autor: maciekmm6891 » 06 maja 2018, 22:38

Witam wszystkich

Poszukuję traktorka do koszenia dwóch działek po około 4000mkw. Do tej pory używałem traktorka MTD z wyrzutem bocznym i doczepionymi koszami i przy koszeniu co dwa tygodnie rura odprowadzająca trawę potrafiła się zapychać.
Zastanawiam się nad jednym z dwóch Solo by AL-KO T16-103.7 HD V2 Comfort lub T16-95.6 HD V2 oraz Oleo Mac OM 106/16 K H.

Który ze sprzętów lepiej wybrać? Solo mają silniki dwucylindrowe Briggs'a i nie wiem czym poza wyglądem i szerokością koszenia różnią się między sobą. Stawiam na te dwie marki ponieważ serwis mam ok 30 km od siebie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Solo czy Oleo Mac

Post autor: Troku » 06 maja 2018, 22:40

Wybieraj AL-KO solidny sprzęt nie to co MTD czyli mizerne tandetne i drogie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Solo czy Oleo Mac

Post autor: Toma » 07 maja 2018, 6:34

Witaj,
Niestety, ale w większości traktorków rury, tunele się zapychają,a jak już będzie trawa gęsta, wysoka czy mokra to nie pokosisz. Cóż, takie rozwiązanie obrały firmy i trzeba się z tym pogodzić. Oczywiście jest inne rozwiązanie, ale akurat nie w tych w/w traktorkach.
Co do AL-Ko, są to w miarę nowe traktorki i dopiero ten sezon pokaże jak to to pracuje. Ale i w tych zapychały się kanały przy suchej, ale gęstej trawie (Zapychane podczas testów/pokazów/zlotu :P ) Niby coś tam poprawili, ale to się okaże podczas użytkowania.
Więc jeżeli chodzi o użytkowanie, to niestety, ale za dużo się nie dowiesz. A jeżeli chodzi o konstrukcję, to tak jak piszę... AL-KO, nowe, Oleo - do porównania.

ODPOWIEDZ