Traktorek Husqvarna YTH 150 manualna skrzynia

Pomoc w wyborze, problemy techniczne, dodatkowy osprzęt wszystko w jednym dziale

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Traktorek Husqvarna YTH 150 manualna skrzynia

Post autor: retronix » 25 wrz 2016, 11:37

Kupno używanego traktorka zawsze stwarza wiele wątpliwości. Postanowiłem opisać swój przypadek. Mianowicie będąc współużytkownikiem traktorka MTD Optima LN 200H, postanowiłem się usamodzielnić i kupić swój własny traktorek, oczywiście używany. Zakupiłem go w sierpniu 2015 r. Piszą o nim później dlatego, że wolałem opisać to co było zrobione w nim od tego czasu, pokazać co trzeba wymienić w używanym sprzęcie.
Dlaczego Husqvarna? Dlatego, że nie patrzyłem na firmę, wziąłem znajomego od kolegi - mechanika samochodowego, który z zamiłowania też reperuje sprzęt ogrodniczy i on patrzył na mechanikę i na silnik. Byłem zwolennikiem Kohlera, jednak on miał słaby kontakt z tymi silnikami, remontował tylko Briggsy i coś mu nie pasowało w cykaniu Kohlera. Więc na polu walki pozostał stary Briggs 15,5 hp, jednocylindrowiec, manualna skrzynia biegów. O cenie nie ma co pisać bo to już minęło trochę czasu i już nieaktualna. Który rocznik? Sam nie wiem, nie wiem nawet ile ma motogodzin.
Oczywiście nie potrzebowałem kosza, więc huska posiada agregat o szerokości 102 cm.

Co zrobiłem do teraz:
- oczywiście oleje i komplet filtrów powietrza i paliwa,
- wymiana solenoidu,
- wymiana stacyjki - pewnie niepotrzebnie bo winny był solenoid,
- komplet pasków zakupiony ale nie zakładałem jeszcze działam na starych, łożyska decka były już zrobione,
- akumulator,
- przesmarowanie wszystkich punktów,
- założenie dętek do kół przednich.

Tak to wygląda z mojej strony jeśli chodzi o kupno używanego traktorka, jestem o tyle w dobrej sytuacji, że zawsze mogę skorzystać z MTD (w którym od 4 lat poza linką załączenia sprzęgła i pękającymi paskami nic nie było robione).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Traktorek Husqvarna YTH 150 manualna skrzynia

Post autor: Tornado » 25 wrz 2016, 11:46

Wygląda całkiem ..przyzwoicie.. W/g mnie lata pracy traktorka nie zawsze przekładają się na jego stan techniczny. To nie limuzyna komfortowa, lecz sprzęt do pracy i ..taka zabawka do jazdy ;) Jeśli ktoś nie katował sprzętu i dbał o podstawowe podzespoły, to sprzęt może służyć bardzo długo.. Nie jest to jednak na rękę producentom.. :lol: :lol:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Creed
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:57
Imię: Bartek

Re: Traktorek Husqvarna YTH 150 manualna skrzynia

Post autor: Creed » 25 wrz 2016, 11:49

Husqvarna to dobra firma :) w ładnym stanie jak na używkę ja jak szukałem to albo mało co się nie rozpadały albo ewidentnie było widać ze były remontowane malowane itp.

Piurko

Re: Traktorek Husqvarna YTH 150 manualna skrzynia

Post autor: Piurko » 25 wrz 2016, 11:55

Jak dla mnie ... sprzęt w świetnym stanie , jeśli cena była dla Ciebie satysfakcjonująca - gratuluję zakupu .
Silnik - uważam za prawie rewelacyjny...... rewelacją jest V :D , miałem taki silnik i pracował idealnie , a miał ze 20 lat .Kultura pracy 3-letniego B&S się chowa przy tym "dziadku"... Moc wystarczająca i co ważne wg mnie , jest górnozaworowy co ułatwia ewentualne naprawy .
Jeśli jest skrzynia manualne i generalnie wszystko jest w dobrym stanie , to zapomnisz o tym , że trzeba przy nim coś robić , oprócz serwisu .

Chociaż HQ zawsze mi się podobała , to osobiście wolę GGP , bo kilka ich "przerobiłem" i znam prawie na pamięć jego budowę i mam troszkę części zamiennych .

Jeszcze raz gratuluję dobrego zakupu ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Traktorek Husqvarna YTH 150 manualna skrzynia

Post autor: Tornado » 25 wrz 2016, 11:57

piurko wystawiłeś wręcz laurkę :lol: :lol:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Piurko

Re: Traktorek Husqvarna YTH 150 manualna skrzynia

Post autor: Piurko » 25 wrz 2016, 11:58

Posądzasz mnie o ... stronniczość .... :evil: :D

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Traktorek Husqvarna YTH 150 manualna skrzynia

Post autor: Tornado » 25 wrz 2016, 12:00

O nic nie posądzam..., piszę tylko, że wystawiłeś wręcz laurkę tego sprzętu :lol: Wygląda extra, co sam napisałem zresztą ...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ