Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Tornado » 01 cze 2016, 18:17

Witam..
Zaintrygowało mnie pewne rozwiązanie dot. tej skrzyni... Tak jak napisałem w temacie, chciałbym wiedzieć, czy jest możliwe bez szkody dla właściwej pracy tej skrzyni ... zamontowanie zbiorniczka wyrównawczego oleju.. W chwili obecnej/oryginalnej posiada ona membranę, która pracuje na zasadzie sprężania i rozprężania się. Fotka niżej pokazuje "pokrywkę" tej membrany..widoczny w niej jest otwór doprowadzający/odprowadzający powietrze z wnętrza membrany
IMG_0365.JPG

W/g mnie wystarczy ten otwór zwiększyć np. do średnicy 8 mm, zamontować kawałek rurki w kształcie "kolanka", wykorzystać przewód igielitowy i np. mały zbiorniczek motocyklowy od płynu hamulcowego..
np. taki:

http://allegro.pl/zbiornik-plynu-hamulc ... 45259.html

Zbiorniczek umieścić powyżej skrzyni, aby był stały dopływ oleju do niej... Myślę, że powinno to zdać egzamin... Zaletami takiego rozwiązania byłyby:
1/Natychmiastowe uzupełnienie oleju w skrzyni w wypadku nastąpienia jakiegoś wycieku;
2/Informacja dla użytkownika, iż taki wyciek jest o czym świadczyłby ubytek oleju w zbiorniczku;
3/Koniec problemu z właściwym poziomem oleju w skrzyni;
4/I najważniejsze chyba to, iż można byłoby dokonać wymiany oleju w skrzyni bez konieczności jej demontażu z traktorka. Wystarczyłoby spuścić olej, wyciągając stosowny korek, a zalanie nowym olejem odbyło by się poprzez zbiorniczek wyrównawczy przy .. zimnym piwku.... :lol: Chyba, że lepszym rozwiązaniem byłoby doprowadzić olej ze zbiorniczka do skrzyni poprzez otwór kontrolny poziomu oleju w skrzyni..
Proszę fachowców o opinie, czy to rozwiązanie jest do przyjęcia .. i porady . Dzięki..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Tornado » 01 cze 2016, 22:56

Podjąłem się wyzwaniu kolegi Tornado z forum i będę pracował nad zamontowaniem zbiornika wyrównawczego do skrzyni Tecumsech Peerless 705-002.
Po pierwsze ulegnie zlikwidowaniu mieszek gumowy który zostanie zastąpiony kwadratowym kawałkiem dętki, następnie trzeba będzie w bloku skrzyni wykonać otwór około 10mm i zamontować tam złączkę do węża gumowego który będzie połączony ze zbiornikiem wyrównawczym, nie wiem jeszcze gdzie go umieścić ale i to się da rozwiązać.

Macie jakieś pomysły proszę pisać a zrobię taki test i zamieszczę zdjęcia oraz film z praktycznego montażu.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych

Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole

Andrzej Troczyński

andrzej@pilarz.org
andrzej.troczynski@gmail.com..
665 200 900
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Tornado » 01 cze 2016, 23:00

Ja mam koncepcję, jaki zbiorniczek i ..gdzie go umieścić.... możemy to testować :roll:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Troku » 01 cze 2016, 23:06

Trzeba by zamiast korka gumowego zamontować spust z przyłączem aby olej podczas wymiany nie rozbryzgiwał się na wszystkie kierunki, jest tam stosunkowo mało miejsca na to. Zalewanie skrzyni poprzez zbiornik wyrównawczy zajęło by sporo czasu więc i tak zmiana oleju lepiej jak by była dokonywana poprzez demontowanie skrzyni no chyba że dołożymy drugi wąż do odpowietrzenia.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Tornado » 01 cze 2016, 23:11

Założyć szczelne kolanko w określonym punkcie, to żaden problem. Olej nie będzie się rozbryzgiwał...,/otwór kontrolny, czy też spuszczający olej, są w oryginale zaślepione gumowymi korkami/ a to , że napełnianie olejem skrzyni będzie trwało np 2 godziny , to problem? Bez jaj..., lepiej siedzieć i czekać, aż skrzynia napełni się olejem..., niż ją wyjmować.. ;)
Pytanie jest inne, czy takie rozwiązanie nie narusza systemu pracy skrzyni poprzez membranę, którą zlikwidujemy?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Krzymig
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:42
Imię: Krzysztof

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Krzymig » 01 cze 2016, 23:28

Co do zbiornika to troszkę za mały minimum 150ml ,jak skrzynia będzie coraz cieplejsza to olej będzie sie cofał do zbiornika więc pojemność ma znaczenie no i jeszcze korek ja mam zwykły z odpowietrzendem ale lebszy by był z nadciśnieniem, który działał by jak membrana.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Tornado » 01 cze 2016, 23:37

Krzymig pisze:Co do zbiornika to troszkę za mały minimum 150ml ,jak skrzynia będzie coraz cieplejsza to olej będzie sie cofał do zbiornika więc pojemność ma znaczenie no i jeszcze korek ja mam zwykły z odpowietrzendem ale lebszy by był z nadciśnieniem, który działał by jak membrana.

Słuszna sugestia,,,
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Piurko

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Piurko » 02 cze 2016, 1:02

Jeśli macie zamiar robić otwór w obudowie skrzyni aby zamontować króciec , to po co likwidować "harminijkę" ? Ona w niczym nie będzie przeszkadzać , a wręcz pomoże po nagrzaniu oleju , żeby nie cofał się do zbiorniczka (teoretycznie , jeśli mniejszy opór będzie na harmonijce).
Gdzieś miałem opisy takiej przeróbki , muszę poszukać , i montowano zbiorniczek w miejscu harmonijki .
Jeśli ktoś nie widział harmonijki , to tak wygląda , fotka zapożyczona z innego forum ;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Tornado » 13 cze 2016, 21:04

Witam skrzynie mam wyjętą i dostęp do niej. Można więc przystąpić do montażu zbiorniczka wyr. oleju..Pytanie jednak podstawowe ...w którym miejscu nawiercić i nagwintować otwór? Najwyższym punktem w skrzyni jest część obudowy membrany po "mojemu" cylinder membrany.. Tutaj należałoby wiercić, tylko dokładnie w którym miejscu..Dla zobrazowania i lepszego zrozumienia załączam zdjęcia:
IMG_0395.JPG

można by /patrząc na zdjęcie/ nawiercić z lewej strony od góry albo może lepiej:
IMG_0400.JPG

zrobić otwór pół centymetra poniżej górnej krawędzi tego cylindra..
Ciekawi mnie też, jak gruba jest ta ścianka obudowy w tym miejscu i jaka jest odległość membrany od tej ścianki od strony wewnętrznej. Chodzi o to, aby nie uszkodzić jej przy nawiercaniu..Mógłbym sprawdzić to sam, ale nie mam klucza, aby odkręcić te śruby na torksa chyba T15 z otworem w środku:
IMG_0365.JPG

Myślę, że Ktoś pomoże i będą testy ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Troku » 17 cze 2016, 20:18

Po dogłębnej analizie stwierdziłem że odpowietrzenie skrzyni w opisanym miejscu czyli na obudowie gdzie jest umieszczona membrana jest nieodpowiednie ze względu na konstrukcję wewnętrzną przekładni. Będę pracował by ustalić optymalne miejsce na otwór do zbiorniczka wyrównawczego i wtedy na pewno zrobimy z kolegą Tornado takowy, porobimy fotki i zamieścimy filmy.
W chwili obecnej temat jest nadal otwarty ale nie proponuję byście wykonywali taki zbiornik w tym modelu skrzyni.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Troku » 12 kwie 2017, 19:12

Nowe fotki z serwisu, klient a raczej jego mechanik wymyślił sobie zrobienie otworów do zamontowania zbiorniczka wyrównawczego
705-002.jpg
705-002 3.jpg
705-002 2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Tornado » 12 kwie 2017, 19:34

Jaki uzyskał efekt ??
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia Peerless Hydrostatyczna 705-002 - montaż zbiorniczka wyrównawczego oleju..

Post autor: Troku » 12 kwie 2017, 19:35

Skrzynia pluła olejem po założeniu zbiorniczka :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ