Tuff torq k46

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Piterkrk
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:15
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Tuff torq k46

Post autor: Piterkrk » 16 sie 2021, 18:42

Witam.
Mam traktorek oleo mac 18 hp że skrzynią tuff torq k46. Dostałem go za darmo na szczęście...
Od początku same problemy..., ale po walkach, temat ogarnięty, aż do tamtego miesiąca. Urwala się dłuższa połoś. Zamówiona nowa, wszystko poskladane jak należy... I jak się nagrzeje nie pojedzie. Nawet na zimnym słychać jak miesza cisnienie w skrzyni. Olej 5w50 elf, a jak nie poszła to motul garden 10w30
Wcześniej valvoline 5w50. Co ma hydraulika do takiej naprawy? Wcześniej wszystko Oki.
Może ktoś pomoże?

Stasiek
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2021, 23:34
Imię: Tomek

Re: Tuff torq k46

Post autor: Stasiek » 26 sie 2021, 1:28

Do wymiany półosi była rozbierana skrzynia i pewnie została źle złożona.

Piterkrk
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:15
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Tuff torq k46

Post autor: Piterkrk » 12 wrz 2021, 10:55

Tu nie było się gdzie pomylić. Demontaz miski i dwa zabezpieczenia polosi. Hydrauliki się nie rusza...

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tuff torq k46

Post autor: Kamilos » 12 wrz 2021, 11:43

Może jakieś opiłki lub zanieczyszczenia dostały się do silników hydraulicznych i je uszkodziły..
Trzeba rozebrać silniki hydrauliczne i sprawdzić bieżnie czy nie są wytarte, bo jak są wytarte to skrzynia traci ciśnienie i nie pojedzie.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Piterkrk
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:15
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Tuff torq k46

Post autor: Piterkrk » 19 wrz 2021, 13:17

Pompa do planowania poszła. Największym problemem okazal się... filtr ids. Zapchany resztką silikonu. W Polsce pompa 3500 PLN. W Czechach przez pół, jak trzeba będzie...

Rycerz;-)
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2022, 17:04
Imię: Damian

Re: Tuff torq k46

Post autor: Rycerz;-) » 23 lut 2022, 20:17

Witam! Rozpołowiłem skrzynie Tuff torq k46 i mam kilka pytań
1-również jak u kolegi wyżej silikonu ktoś dowalił i ten filtr ids sprężynka pozapychana silikonem czy wystarczy to wszystko umyć czy to są części zużywające i należy je wymienić na nowe chodzi o kruciec,sprężynkę i to sitko w środku?
2-Zauważyłem również że te małe zębatki są powyszczerbiane w mechanizmie różnicowy reszta trybów wygląda ok .Zestaw naprawczy widziałem na ebayu czy są jakieś polecane sklepy gdzie dostanę części może w PL lub za granicą by nieszło za długo i cenowo w miarę ok.
3-Na co jeszcze muszę zwrócić uwagę jak mam skrzynie rozebraną ?
4-Zamierzam zrobić dwa spusty oleju ze skrzyni (w oryginalnych miejscach miski)czy robić pod śrubkę 8mm tak jak zalecają czy mogę m10 by ten olej szybciej i dokładniej zleciał .
5-te tłoki mają telikatne rysy czy to normalne kiedy należy je wymieniać i jeszcze pisaliście coś o planowaniu pompy o jaki element chodzi ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rycerz;-)
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2022, 17:04
Imię: Damian

Re: Tuff torq k46

Post autor: Rycerz;-) » 04 mar 2022, 23:44

Skrzynie złożyłem mechanizm różnicowy wymieniłem,dorobiłem również w misce dwa spusty oleju m10 z magnesami. Zrobiłem próbę skrzyni działa lecz mam wrażenie że przy ruszaniu jest gorsze szarpanie niż było wcześniej ten ids się zużywa powinno się go wymienić ten trzpień-sprężynkę-sitko?U siebie wyczyściłem tylko sprężynkę bo była silikonem uwalona i kupiłem tylko te siteczka iż te moje miały mały prześwit .Z czasem może się to szarpanie zmniejszy ?

ODPOWIEDZ