Korek spustowy Hydrogear T2

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Karollk22
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2021, 9:11
Imię: Karol

Korek spustowy Hydrogear T2

Post autor: Karollk22 » 14 mar 2021, 9:47

Witam.
W którym miejscu nawiercać pod korek spustowy w Hydrogear T2.?Czy jest jakieś optymalne miejsce na korek.Czy może sugerować się najniższym punktem.

Karollk22
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2021, 9:11
Imię: Karol

Re: Korek spustowy Hydrogear T2

Post autor: Karollk22 » 17 mar 2021, 1:18

Wydaje mi się że znalazłem miejsce na korek.Koledzy co o tym myślicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Korek spustowy Hydrogear T2

Post autor: wawax » 17 mar 2021, 7:22

A nie lepiej kupić sobie ssak na Allegro? Tak czy inaczej górny korek musisz odkręcić, żeby później wlać olej. Wkładasz rurkę, pompujesz chwilę i masz odessany olej. Do magnesów się nie dostaniesz bez rozbierania skrzyni, więc opiłki i tak zostaną.

Frank
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: 15 sie 2020, 17:57
Imię: Krzysztof

Re: Korek spustowy Hydrogear T2

Post autor: Frank » 17 mar 2021, 12:47

Nie da się odessać oleju w tej skrzyni, bo żaden wąż nie jest w stanie dostać do dna skrzyni- przeszkadzają elementy. A ten punkt to chyba nie jest najniższy.
Ja wymieniłem olej poprzez demontaż skrzyni z traktorka i odwrócenie jej, robi się to tak rzadko, że nawet warto wyjąć skrzynię dla dokladnego wyczyszczenia tamtego miejsca.

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Korek spustowy Hydrogear T2

Post autor: wawax » 17 mar 2021, 13:43

Wszystkiego nie wymienisz, ale jak to się robi regularnie to nie jest to problemem. Lepiej zmieniać częściej, aby ograniczyć zużycie części (szczególnie motorów). Troku pisał, że raz na rok wypadałoby.

Karollk22
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2021, 9:11
Imię: Karol

Re: Korek spustowy Hydrogear T2

Post autor: Karollk22 » 17 mar 2021, 16:40

Masz rację. Podpaliłem się tym korkiem. Najlepiej wyciągnąć skrzynię. Doczytałem w broszurach, że ten model (nie wiem jak inne) ma możliwość stawiania go w pionie. Producent informuje, że można tak go przechowywać w okresie zimowym. Sprawdzałem i jest bajeczny dostęp do paska napędowego, rolek i skrzyni. Dzięki za ostudzenie emocji.

ODPOWIEDZ