Skrzynia manualna 3+R General Transmissions

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Castel_T
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2019, 12:54
Imię: Tomasz

Skrzynia manualna 3+R General Transmissions

Post autor: Castel_T » 18 gru 2019, 20:50

Witam wszystkich Forumowiczów.
Mam nadzieję, że pomimo, że pytanie dotyczy skrzyni manualnej, to umieściłem post we właściwym miejscu.
Opis problemu:
Zakupiłem kosiarkę Castel Garden EL63 z głośno działającą skrzynią 3+R model General Transmissions 18400970/1.
Tak naprawdę jest to numer zespołu napędowego, a nie tylko samej skrzyni. Na samej skrzyni, która jest czarna plastikowa nie widzę żadnych oznaczeń.
Po rozpołowieniu okazało się, że starte jest koło talerzowe. Może to wina małej ilości oleju (dół skrzyni był lekko tłusty), jak również wydaje mi się, że koło talerzowe nie zazębiało się poprawnie z talerzowym.
Czy ktoś z Was ma pomysł gdzie szukać takiego koła lub może posiada na sprzedaż?
Trafiłem w sieci na skrzynie, ale uszkodzone i nie chciałbym kupować w ciemno, bo jest spora szansa, że dokładnie to samo koło będzie uszkodzone.
Zastanawiam się też nad inną skrzynią i tu pytanie: czy orientujecie się czy w tym modelu były stosowane inne skrzynie i jakie?
Oczywiście można kompletną skrzynię zakupić za 1500zł, ale to nieco za duża inwestycja jak na taki sprzęt.

Może ktoś ma takie koło lub inaczej uszkodzoną skrzynię z takim kołem?
Koło talerzowe ma 24 zęby i średnicę 62.4mm
Grubość 11mm + 4mm pogrubienie przy osi
W środku otwór na wałek 15mm (14 frezów)
Współpracuje z kołem atakującym 11 zębów
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Skrzynia manualna 3+R General Transmissions

Post autor: jerzyk » 18 gru 2019, 21:11

Starym dyferencjałem mogę cię poratować ale skrzyni nie mam.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Castel_T
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2019, 12:54
Imię: Tomasz

Re: Skrzynia manualna 3+R General Transmissions

Post autor: Castel_T » 18 gru 2019, 21:56

Dziękuję, ale dyfer działa.
Mam dodatkowe pytanie: czy zazębienie kół na zdjęciu skrzyni nie powinno być lepsze, tzn. koło atakujące głębiej wchodzić w talerzowe?
Koło talerzowe ma trochę luzu i przez zastosowanie podkładki można go dosunąć do atakującego.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skrzynia manualna 3+R General Transmissions

Post autor: Troku » 18 gru 2019, 22:11

Zębatka wygląda fatalnie i nadaje się tylko do wymiany, brak oleju w skrzyni przyczynił się do takiego wytarcia obu zębatek. Trzeba je wymienić na nowe w przeciwnym razie skrzynia długo nie popracuje.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ