Problem z skrzynią peerless 705-004

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

smoku
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2019, 20:19
Imię: Darek

Problem z skrzynią peerless 705-004

Post autor: smoku » 05 gru 2019, 20:53

Witam wszystkich posiadam traktorek sabo z silnikiem 6km ze skrzynią peerless 705-004 i mam następujący problem.
Gdy odpale silnik to ślizga pasek łączący silnik ze skrzynią i aż silnik nie może jej uciągnąć tak jakby potrzebowała użycia dużej siły, gdy się już trochu zagrzeje skrzynia to jest lepiej ale i tak potrzebuje na tyle duzo mocy że jak włączę nóż to silnik już wogóle nie ma mocy.Zauważyłem że po postoju jak jest zimna skrzynia to traktorka nie można przepchać bo zablokowane są koła a jak rozgrzeje skrzynie to można przepchać normalnie bez oporu Nie wiem jak powinno być bo tak przywiozłem ten traktorek z niemiec. Czy tam w tej skrzyni się coś reguluje czy do wymiany skrzynia?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Problem z skrzynią peerless 705-004

Post autor: Troku » 05 gru 2019, 22:22

Nie powinien się pasek palić czy ślizgać, pierwsze co to wymień pasek, Jak skrzynia się blokuje to trzeba ją rozebrać i sprawdzić co jej dolega.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Problem z skrzynią peerless 705-004

Post autor: Tornado » 10 gru 2019, 8:58

Co do skrzyni to tak jak pisze Troku.. Natomiast "ślizgający" się pasek może być spowodowany złym naciągiem jego napinacza..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ