Hydro - prośba o pomoc w przywróceniu pełnej " sprawności "

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Piurko

Motec hydro - prośba o pomoc w przywróceniu pełnej " sprawności "

Post autor: Piurko » 14 mar 2015, 21:42

Witam
Jak w temacie , nabyłem traktorek motec hydro z 1998r - naklejka za siedzeniem .
1. co t za skrzynka biegów , czy jest problemowa ? Peerles DIV SALEM IN. 47167 Jest sucha i jeździ się bez problemów , tylko troche głośno chodzi . Przy jeździe do tyłu pedał się blokuje i nie odbija , do przodu trzeba wciskać do "podłogi" , tak jakby był duży ruch jałowy na początku .
2. co to za czujnik i czy powinien być trzeci kabel, załączam fotkę .
3. nie mogę odpalić z kluczyka , na krótko pali , podejrzewam wyłączniki bezpieczeństwa , ale nie wiem które współpracują z rozrusznikiem .
4. po podpięciu kostki z dwoma kablami - czarny i szary- elektrozawór gaźnika i cewka zapłonowa , nie zapala. Po rozpięciu czarnego kabla jest ok i gasi się z kluczyka- z chwilowym opóźnieniem.
Na razie tyle , w miarę składania pewnie będą nowe pytania . Chciałby zostawić go dla siebie , ale mam obawy przed hydro i to jeszcze tak wiekowym .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Piurko

Re: Hydro - prośba o pomoc w przywróceniu pełnej " sprawności "

Post autor: Piurko » 01 maja 2015, 16:45

Żadnych podpowiedzi.... :(
Olej wymieniony w hydro , jeździ kosi ... ale jaki jest powód uszkodzenia napinacza , założyłem już drugie - używane i robi się to samo. Łożysko poprzednie było zatarte to rozumiem , ale teraz łożysko chodzi- nie najlepiej ale nie blokuje - i znowu jest to co na fotce. Jakieś sugestie ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hydro - prośba o pomoc w przywróceniu pełnej " sprawności "

Post autor: Troku » 01 maja 2015, 17:02

zamiennik z niewłaściwego plastiku i klei sie do paska
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Hydro - prośba o pomoc w przywróceniu pełnej " sprawności "

Post autor: Tornado » 01 maja 2015, 17:28

W przyszłości zakładając temat, staraj się trzymać zasady jeden problem = jeden temat/wątek. Mieszając zagadnienie skrzyni, rozrusznika, czujnika i innej elektryki sprawiasz, że temat staje się zagmatwany,chaotyczny a i odpowiedzi się nie pojawiają..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ