Tuff torq k 46 olej cieknie z nakrętki zbiorniczka wyrównawczego

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Alex2002
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 21 gru 2018, 18:29
Imię: Aleksy

Tuff torq k 46 olej cieknie z nakrętki zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Alex2002 » 27 kwie 2019, 16:25

Witam, mam jeden problem z hydrostatem, podczas koszenia olej wychlapuje się na dołkach i od wstrząsów z odpowietrznika zbiorniczka wyrównawczego i po dwóch godzinach pracy pół hydrostatu jest zachlapane olejem, nie mam więcej problemów z hydrostatem jest bardzo silny nawet rozgrzany boksuje kołami pod górę, jedyny problem to ta nakrętka. Czy nakrętka powinna mieć w środku jakąś gąbkę czy coś i jaki powinien być prawidłowy stan oleju bo z tego co czytałem to powinno być w połowie zbiornika ale u mnie na zbiorniczku są dwie kreski, jedną ok 1cm nad dnem a druga w 1/4 wysokości zbiorniczka
Proszę o pomoc za odpowiedzi dziękuję
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tuff torq k 46 olej cieknie z nakrętki zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Troku » 29 kwie 2019, 23:48

Oleju masz za dużo, powinno być na zimnej skrzyni przy dolnej kresce by potem wraz ze wzrostem temperatury miał się gdzie rozszerzyć. Te skrzynie chodzą również bez zbiorniczka a poziom oleju w nich jest cal poniżej górnego korka więc nie ma obaw że coś się ze skrzynią stanie. Sprawdź też korek, może być nieszczelny czy pęknięty ale przede wszystkim masz za wysoki stan oleju.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ