kilka pytań w sprawie hydrostatu k46

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Alex2002
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 21 gru 2018, 18:29
Imię: Aleksy

kilka pytań w sprawie hydrostatu k46

Post autor: Alex2002 » 21 gru 2018, 21:36

Witam, jestem nowy na grupie i mam kilka dręczących mnie pytań, a wiec w tym roku kupiłem ridera Jonsered frm 13 automatic z skrzynią hydrostatyczną, skrzynia nie wyje, po 10-15 min jazdy, dalej jest zrywna(zrywa trawę kołami do przodu i do tyłu) i wiem że stan hydrostatu dopiero się ujawni po dokładnym rozgrzaniu, ale czy już można stwierdzić ze skrzynia nie będzie do remontu.
I mam jeszcze parę innych pytań.
- dlaczego w tym modelu Jonsered występuje skrzynia k46 i k55?
-jaki olej, czy 5w50 jest ok czy polecacie jakiś inny, co ile zmieniać olej?
-czy hydrostat można myć karcherem i pianownicą?[chodzi tu ryzyko dostania się wody do oleju]
-którą śrubą spuszczać olej i jaka jest procedura wymiany oleju w hydrostatycznej?
-jakie firmy remontujące hydrostaty polecacie?

skrzynia jest brudna ponieważ cybanty od zbiorniczka wyrównawczego były luźne i po prostu przeciekały.
Jeszcze w zimie lub skoro wiosną, skrzynia zostanie umyta karcherem z aktywna pianą, a następnie kosiarka przejdzie chrzest bojowy, po pracy rozgrzany olej zostanie spuszczony i jeżeli wyciek z wężyka nie ustąpi to wężyk i cybanty zostaną wymienione na nowe, następnie zostanie wlany nowy olej, lub jeżeli skrzynia będzie wymagała remontu{pfu,pfu} zostanie wysłana do specjalnej firmy zajmującej się remontami tych skrzyń.
Co powiecie o koncepcji powyżej.
dziękuje za odp. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: kilka pytań w sprawie hydrostatu k46

Post autor: Niejad » 22 gru 2018, 7:23

-Jeżeli chodzi o model skrzyń w tym traktorku wynika to z potrzeby użytkowania terenu czyli im gorszy teren i więcej go to wstawia się mocniejsza skrzynia dlatego jest też k55
- olej 5w50 możesz zalać do skrzyni spokojnie
Można to zmieniać co 300mh procedura odpowietrzania po zalany polega na zablokowonu traktorka klockami pod koła to nie i przednie i dajemy gaz tył A potem przed czynność powtazajc kilka krótkie.
Tak to wygląda.
- korka sportowego (chyba pisze chyba dla czepialskich bo niepamoetam niema)
Skrzynię zdejmujemy i olej zalewamy.
A w razie czego skrzynie mozna latwo i prosto przywrócić do zycia przy niewielkich kosztach ;) ;) ;) ;)

Alex2002
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 21 gru 2018, 18:29
Imię: Aleksy

Re: kilka pytań w sprawie hydrostatu k46

Post autor: Alex2002 » 22 gru 2018, 14:07

Z tymi korkami spustowymi to już nie ważne bo już je zlokalizowałem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marek

Re: kilka pytań w sprawie hydrostatu k46

Post autor: Marek » 23 gru 2018, 17:43

Na temat k46 opisów na forum jest dużo.

Myślę że jak po 15 minutach jazdy podczas cofania skrzynia nie słabnie to nie będziesz miał problemu.
Ale ostateczny test dopiero przy wysokich temperaturach .
Olej 5W50 innego nie stosuj.
Myjką możesz myć.

Alex2002
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 21 gru 2018, 18:29
Imię: Aleksy

Re: kilka pytań w sprawie hydrostatu k46

Post autor: Alex2002 » 23 gru 2018, 20:29

dzięki za odp :D :D

ODPOWIEDZ