Pytanie o Tuff Torq 46

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: bogdan1115 » 12 cze 2017, 23:05

W mojej maszynie mam skrzynię TT 46K /cały numer na zdjęciu/. Czy to standardowa skrzynia czy jakaś odmiana?
Skrzynia ma zbiorniczek zewnętrzny ale w nim nie ma oleju :( I dlatego pytanie jaki olej dolać do zbiorniczka 10W30 czy 5W50. Czy można te oleje mieszać? Czy z numeru skrzyni wiadomo co dolewać ? Domyślam się, że doradzicie mi wymienić olej i dlatego trzecie pytanie. Czy mam korek spustu oleju /foto spodu skrzyni w załączeniu/ Nie widzę pod żadną z tych śrub podkładki uszczelniającej więc chyba nie ma spustu ? Czy na zdjęciu zbiorniczka widoczna rurka/pręt to podparcie zbiorniczka czy inna funkcja? Myślę, że podparcie bo lekko wychodzi przy uniesieniu spodu zbiorniczka. I czwarte pytanie: czy korek zbiorniczka ma jakiś patent na otwieranie? czy można coś urwać, złamać ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: Toma » 12 cze 2017, 23:07

W zbiornuczku powinien byc olej , nie powinuen byc pusty . tak na oko z 1/3 zbiorniczka

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: bogdan1115 » 12 cze 2017, 23:11

Toma pisze:W zbiorniczku powinien być olej , nie powinien być pusty . tak na oko z 1/3 zbiorniczka

Tak wiem to po przeczytaniu postów na tym forum o TT i dlatego pytam o mieszanie i/lub całkowitą wymianę.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: wojtek1234321 » 12 cze 2017, 23:50

bogdan1115 pisze:Czy mam korek spustu oleju /foto spodu skrzyni w załączeniu/ Nie widzę pod żadną z tych śrub podkładki uszczelniającej więc chyba nie ma spustu ?

A ta śruba z nr 2 z sześciokątnym gniazdem to nie jest czasami korek spustu oleju?

Piurko

Re: Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: Piurko » 13 cze 2017, 8:21

bogdan1115 pisze:W mojej maszynie mam skrzynię TT 46K /cały numer na zdjęciu/. Czy to standardowa skrzynia czy jakaś odmiana?
Skrzynia ma zbiorniczek zewnętrzny ale w nim nie ma oleju :( I dlatego pytanie jaki olej dolać do zbiorniczka 10W30 czy 5W50. Czy można te oleje mieszać? Czy z numeru skrzyni wiadomo co dolewać ? Domyślam się, że doradzicie mi wymienić olej i dlatego trzecie pytanie. Czy mam korek spustu oleju /foto spodu skrzyni w załączeniu/ Nie widzę pod żadną z tych śrub podkładki uszczelniającej więc chyba nie ma spustu ? Czy na zdjęciu zbiorniczka widoczna rurka/pręt to podparcie zbiorniczka czy inna funkcja? Myślę, że podparcie bo lekko wychodzi przy uniesieniu spodu zbiorniczka. I czwarte pytanie: czy korek zbiorniczka ma jakiś patent na otwieranie? czy można coś urwać, złamać ?

Po ... :D numerku ja nic Ci nie powiem...
Olej do skrzynki... 5W50 ...
Ja nie widzę korka spustowego... ale jeśli będziesz odkręcał "dekiel" ... ja bym zrobił korek...
Ten drut , to podparcie dla zbiorniczka ...
Korek ... to gumowy kapsel a w środku jest zaworek odpowietrzający... musisz na czuja delikatnie wydłubać ... może zejść najpierw guma a potem wydłubiesz biały plastikowy zaworek, nie ma tam żadnych zatrzasków .

wojtek1234321 ... nr2 to tylko odlew z formy ... możliwe , że tam może być korek ... nie pamiętam ...

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: bogdan1115 » 13 cze 2017, 8:30

Tak to odlew.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: Uli » 13 cze 2017, 9:10

Siema
Na tej stronie masz katalogi tych modeli skrzyń https://www.tufftorqservices.com/instan ... ydrostatic

A co do numeru modelu... masz numer 7A646084030, a u Ciebie kolego nr.8 jest przytarty i wydaje się (jak widzę po zdjęciach) że jest to nr.6....wprowadza to w błąd podczas wyszukiwania. I tak jak kolega Piurko pisze 5W50... podaję Ci krótki pdf. i ostatnie zdanie dla K46- (Alternatywnie, Tuff Torq sugeruje użycie w pełni syntetycznego oleju SAE 5w50, który ma tendencję do dalszego zwiększania żywotności K46 w ciężkich pracach).

A korka spustowego tam pewnie niema,(ale pewny nie jestem) i trzeba by skrzynie do góry kołami i przez wlew oleju zlać.
Co do pręta pod zbiorniczkiem jest to (Tank suport)- czyli: wsparcie zbiornika, jego nr.1A646024480.
Zresztą masz tu stronę https://www.tufftorqservices.com/instan ... ydrostatic z numerami części i opisami po angielsku...tłumacz gogle i już, wszystko się dowiesz...przed wymianą oleju wyjmij i wyczyść magnes (wyłapuje drobiny zużytego metalu) nr.9 na schemacie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 10:11 przez Uli, łącznie zmieniany 4 razy.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: bogdan1115 » 13 cze 2017, 10:01

Uli pisze:..A co do numeru modelu... masz numer 7A646084030, a u Ciebie kolego nr.8 jest przytarty i wydaje się (jak widzę po zdjęciach) że jest to nr.6....wprowadza to w błąd podczas wyszukiwania.


Na oryginale foto w powiększeniu ta przytarta cyfra to "8"

Co do oleju to do kupienia widzę dwa MOBIL 1 i VALVOLINE. Ten drugi sporo tańszy. Jaki wlewaliście??

Uli jak zawsze niezawodny!
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: Uli » 13 cze 2017, 10:14

A to już chyba bez różnicy który, wedle uznania...aby parametry się zgadzały (pełen syntetyk) 5W50
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Pytanie o Tuff Torq 46

Post autor: bogdan1115 » 13 cze 2017, 19:45

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zbiorniczka zewnętrznego. Jak pisałem na wstępie jest pusty. Był pokryty cały takim tłustym ziemistym brudem jaki pokrywa części zaolejone. Nigdzie na skrzyni nie widać najmniejszego śladu wycieku oleju. Tak sobie myślę czy nie sprawdzić szczelności połączenia zbiorniczka z obudową skrzyni. Na schemacie, który pomógł odnaleźć Uli, pomiędzy zbiorniczkiem a obudową są trzy elementy: cobra clamp, tube i cobra clamp. Ta cobra clamp to rodzaj opaski zaciskowej. Ze schematu wynika, że zaciska ona górę i dół tej rurki łączącej. Czy to jest całe uszczelnienie połączenia o które pytam? Z czego ta rurka jest - sztywna czy elastyczna. Pytam nie mając dostępu do maszyny. Maszyna została na rancho a ja będę tam dopiero pod koniec miesiąca i wolałbym być przygotowany na to co tam znajdę po zdjęciu skrzyni do zmiany oleju. Tu szczególny ukłon do naszego forumowego Master Geara - Troka.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

ODPOWIEDZ