Dana Spicer skrzynia

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Dana Spicer skrzynia

Post autor: Troku » 10 maja 2017, 17:47

Kolejna skrzynia manualna firmy Dana Spicer trafiła do mnie, tym razem lajcik bo tylko łożyska na wałku atakującym są do wymiany. Jedno się rozsypało w drobny mak a drugie zardzewiało. Trzeba też wymienić smar bentonitowy bo są w nim opiłki z resztek łożysk, brudna robota i czasochłonna ale cóż się nie robi dla zaprzyjaźnionego serwisu w Pabianicach.
Dana SPICER.jpg
Dana SPICER 1.jpg
Dana SPICER 2.jpg
Dana SPICER 3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Kowicz
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2020, 1:10
Imię: Dominik

Re: Dana Spicer skrzynia

Post autor: Kowicz » 17 maja 2020, 10:47

Hej
Mam właśnie taką skrzynię i dosyć spory luz na tym wałku napędowym, tym na który się koło montuje, ten co wychodzi do góry na 2 zdjęciu.
Da się coś z tym zrobić?

Co do samej skrzyni to zblokowała się mi na 6 biegu i się okazało że półksiężyc był wygięty, naprostował majster, złożył i teraz mam 6 biegów do tyłu i jeden do przodu 😂
Gość źle założył zębatkę napędzającą, nie z tej strony łańcucha. Czeka mnie ponowne otwieranie i przekładanie trybów 😒
Przy okazji chcialem zapytać o ten wałek bo luzy ma i nie wiem jak to ogarnąć.

Pozdro!

Kowicz
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2020, 1:10
Imię: Dominik

Re: Dana Spicer skrzynia

Post autor: Kowicz » 20 maja 2020, 9:17

Sam sobie odpowiem: chodzi właśnie o łożyska igiełkowe na wałku atakującym.
U mnie okazało się, że są OK a luzy mam na kole sprzęgła i niewiele z tym można zrobić.

Awatar użytkownika
razel
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2021, 21:58
Imię: Bartłomiej

Re: Dana Spicer skrzynia

Post autor: razel » 21 cze 2021, 16:41

Cześć.

Mój pierwszy post na forum - kilka pomocnych informacji już tu odnalazłem, gratki dla Was.

Z większych urządzeń ogrodowych posiadam traktorek Stiga Estate Tornado z 2011 roku z właśnie skrzynią Dana Spicer.

Skrzynia zregenerowana, działa - zatarte były łożyska igiełkowe i pęknięta jedna z panewek.

Potrzebuję jednak pomocy z dostaniem uszczelniaczy/simeringów. Jeden jest na wałku atakującym, drugi przy tarczy hamulca. Na ten moment zostawiłem stare, ale ich stan odbiega od przynajmniej idealnego i boję się, że nie będą spełniać zadania. Ktoś może podlinkować gdzie takie kupić? W lokalnych sklepach gdzie pytałem rozkładają ręce. Fi wałków to około 15,8mm.

Pzdr!
Stiga Estate Tornado SDS 98 2011

Awatar użytkownika
razel
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2021, 21:58
Imię: Bartłomiej

Re: Dana Spicer skrzynia

Post autor: razel » 06 paź 2021, 18:04

Sezon dobiega końca, przekładnia po remoncie przepracowała kilkanaście motogodzin - czyli mogę założyć, że poskładałem ją prawidłowo ;)
Mam prośbę do Was o wskazówki jak zweryfikować stan przekładni bez jej rozbierania. Jest coś oprócz niepokojących dźwięków i luzów na co jeszcze można zwrócić uwagę przy przeglądzie?
Stiga Estate Tornado SDS 98 2011

ODPOWIEDZ