Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

acid666
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl

Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Post autor: acid666 » 19 maja 2020, 14:08

Witam. Skrzynia Peerless wyzionęła ducha, tzn. zatrzymałem się i już nie ruszyłem, bez żadnych objawów wcześniej, oś z zębatką stoi na sztywno, nie ruszy się ani w lewo ani w prawo. Z tego co słyszałem/czytałem regeneracja jest praktycznie niemożliwa, więc zastanawiam się co włożyć zamiast niej. Jakiś manual czy inny hydrostat np. K46? Ktoś robił takie przekładki?

acid666
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Post autor: acid666 » 19 maja 2020, 15:25

Rozebrałem skrzynię i ustaliłem przyczynę zablokowania, otóż uszkodzony jest jeden tłoczek silnika tak jak na zdjęciu. Jak go wyciągnąć?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Post autor: Kamilos » 20 maja 2020, 11:49

Prawdopodobnie trzeba roznitować ten hydromotor. Ale daj sobie spokój z tą skrzynią, nie ma do nich części wcale. Co do przeróbki na inną to pewnie da się ale wyniesie kupę kasy i pracy a i tak może nie działać jak należy. Jeśli już chcesz się bawić w przerobki to radziłbym kupić ramę ze skrzynią od nowszwgo modelu wtedy sobie przełożyć silnik do tej ramy która ma nowszą skrzynkę k46.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

acid666
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Post autor: acid666 » 20 maja 2020, 14:58

Skrzynie naprawiłem jeździ jak dawniej- temat nieaktualny

Cichoc1
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2020, 23:04
Imię: Mariusz

Re: Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Post autor: Cichoc1 » 14 maja 2021, 5:54

acid666 jaki olej zalałeś do tej skrzyni?

acid666
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Post autor: acid666 » 14 maja 2021, 14:06

Olej hydrauliczny HL-46. Przejeździłem na nim cały zeszły sezon i nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych. Parametry ma niemal identyczne jak oryginał a jest o niebo tańszy, o ile dobrze pamiętam to płaciłem ok. 10 PLN za litr, potrzebujesz ok. 1,8 l. Cenę oryginału pewnie znasz.

Cichoc1
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2020, 23:04
Imię: Mariusz

Re: Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Post autor: Cichoc1 » 16 maja 2021, 6:41

acid666 dzieki za odp. mam traktorek z ta skrzynia działa ok i nie ma wycieków. ale mam dylemat czy zmieniać olej profilaktycznie bo nie wiem w jakim jest stanie Jak wygląda procedura zmiany oleju i czy po zmianie musiałeś ja odpowietrzyc?

acid666
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Post autor: acid666 » 16 maja 2021, 8:26

Skrzynie musisz wyjąć, odkręcić dekielek trzymający gumową "harmonijkę", wylać olej, przepłukać jakimś preparatem i zalać tyle samo oleju co wylałeś, "na sucho" wchodzi ok. 1,8 l. Najlepiej przed wylaniem starego oleju zmierz sobie jego poziom i zalej nowy do takiego samego. Ja miałem skrzynie rozebraną w drobny mak i myłem części zwykłą benzyna ekstrakcyjną. Żadnego odpowietrzania, bo nie ma co się zapowietrzyć to nie jest taki automat jak w samochodzie. Konstrukcja skrzyni jest prosta jak niemieckie autostrady, problemem jest dostępność części zamiennych.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Awaria Peerless hydro- na co zamienić?

Post autor: Tornado » 16 maja 2021, 8:58

acid666 pisze:
16 maja 2021, 8:26
Żadnego odpowietrzania, bo nie ma co się zapowietrzyć to nie jest taki automat jak w samochodzie.
Super, że udało Ci się, ale nie wprowadzaj innych w błąd co do odpowietrzania.. Są tam w tej skrzyni nawet gumowe dwa koreczki, które spełniają pewne funkcje..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ