Sekator Fisakrs L98- pierwsze testy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Sekator Fisakrs L98- pierwsze testy

Post autor: Kamilos » 05 mar 2015, 17:55

Witam, dzisiaj otrzymałem od firmy Fiskars sekator dzwigniowo-nożycowy Fiskars L98 do testów. Pierwszym testom poddałem go na orzechu włoskim podczas przycinania tzw. "wilków". Muszę przyznać, że sekator jest jednym słowem rewelacyjny. Gałązki przycina tak jakby były z papieru, a przy tym nie trzeba używać wielkiej siły, to pewnie zasługa innowacyjnego rozwiązania jakim jest mechanizm Power Gear, który zwiększa siłę cięcia bez wysiłku operatora. Po za tym jest bardzo lekki jak na tak duży sekator, ostry jak brzytwa i bardzo prosty w budowie. Ze względu na warunki pogodowe udało mi się dzisiaj obciąć tylko jedno drzewo, ale jestem naprawdę zachwycony, posiadam też inne narzędzia fiskarsa i muszę przyznać, że sekator w pełni odpowiada im pod względem jakości. Oto zdjęcia samego sekatora i dzisiejszego krótkiego testu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Sekator Fisakrs L98- pierwsze testy

Post autor: Tornado » 06 mar 2015, 16:38

Były dzisiaj dalsze próby, ile drzewek/krzewów czeka na obcięcie?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sekator Fisakrs L98- pierwsze testy

Post autor: Kamilos » 06 mar 2015, 18:54

Kilka drzewek jeszcze jest do obcięcia, jutro prawdopodobnie kolejne testy. :P
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sekator Fisakrs L98- pierwsze testy

Post autor: Kamilos » 07 mar 2015, 16:22

Tak jak mówiłem dzisiaj kolejny dzień testowy, tym razem przycięciu zostały poddane jabłonki. I dzisiaj nasunęło mi się kilka wniosków. Sekator dziś także spisywał się znakomicie, praca nim szła bardzo szybko i sprawnie. Było tylko trochę problemów z suchymi grubymi gałęziami, ale i z nimi sobie poradził ku mojemu zadowoleniu. Mokre gałęzie natomiast nie robią na nim żadnego wrażenia, łamią się jak zapałki. Jestem mega zadowolony, bo praca tym sekatorem czysta przyjemność. Oto kilka zdjęć z dzisiejszych "cięć "
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sekator Fisakrs L98- pierwsze testy

Post autor: Troku » 07 mar 2015, 16:26

Do suchych gałęzi lepiej jest używać sekatora kowadełkowego ale nie ma co się rozdrabniać ile tych suchych jest na drzewie a i ten L98 fiskars radzi sobie z nimi nadzwyczaj dzielnie :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ