Aktualizacja do Windows 10

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Aktualizacja do Windows 10

Post autor: Kamilos » 16 sty 2016, 20:39

Witam jak w temacie czy warto aktualizować system do windowsa 10 ? Obecnie używam windows 7 i zastawiam się czy warto przejść na 10-tkę, proszę o opinię ludzi obeznanych w tym temacie ;).
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Michał
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:32
Imię: Michał

Re: Aktualizacja do Windows 10

Post autor: Michał » 18 sty 2016, 9:32

ja przeszedłem na 10 i jeszcze tego samego dnia wróciłem do 7 , żadnych plików nie straciłem , wszystko odbyło się dosyć szybko i bezpiecznie , postanowiłem wrócić do 7 , bo na 10 mój antywirus nie działał , a nie wyobrażam sobie korzystanie z innego antyvira niż Symantec Endpoint Protection , poczekam jeszcze kilka miechów i pewnie przejdę na 10 , ale na razie 7 śmiga aż miło , więc nie spieszy mi się , możesz spróbować 10 , ale pamiętaj , że na powrót do 7 masz chyba tylko miesiąc ?? później nie będziesz mógł cofnąć aktualizacji i pozostanie Ci tylko format i instalacja 7 od nowa.

pzdr

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Aktualizacja do Windows 10

Post autor: Troku » 26 sty 2016, 8:03

Pracuję na windows 10 ponad miesiąc i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja do Windows 10

Post autor: Kamilos » 04 lut 2016, 20:11

Dwa dni temu aktualizowałem windowsa 10 i nie mam zastrzeżeń, komputer o dziwo chodzi dużo szybciej niż na win 7, poza tym ma wiele ciekawych funkcji i ogólnie podoba mi się ten system i raczej przy nim zostanę.

EDIT:
Niestety mam problem z tym, że komputer sam się usypia, mimo ustawień nie reaguje i usypia się po 2 minutach co zaczyna mnie denerwować, jeśli nie rozwiąże tego problemu to wracam do win 7.

Reasumując wróciłem do win 7, nowy sytem się zupełnie nie sprawdził, komputer wieszał się, ciężko go było uruchomić, więc jak widać nie ma się co spieszyć z aktualizacją, bo sporo rzeczy jest jeszcze niedopracowanych.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Aktualizacja do Windows 10

Post autor: Troku » 08 lut 2016, 17:58

Ja nie wracam do W 8,1 bo to porażka a W 7 też się przycinał,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja do Windows 10

Post autor: Kamilos » 08 lut 2016, 18:06

Jak dla mnie porażką jest działanie windows 10, komputer sam się usypiał po 2 minutach, wieszał się, nie chciał się uruchamiać - tragedia. Wróciłem do win 7 i takich cyrków nie mam.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Michał
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:32
Imię: Michał

Re: Aktualizacja do Windows 10

Post autor: Michał » 09 lut 2016, 23:18

Troku pisze:Ja nie wracam do W 8,1 bo to porażka a W 7 też się przycinał,


nie wiem co Ty robisz lub jaki masz sprzęt , że się zacina ?? i co to znaczy zacina? może to wina sprzętu ? 7 to najstabilniejszy system od Microsoftu ;)

Kamilos pisze:Dwa dni temu aktualizowałem windowsa 10 i nie mam zastrzeżeń, komputer o dziwo chodzi dużo szybciej niż na win 7, poza tym ma wiele ciekawych funkcji i ogólnie podoba mi się ten system i raczej przy nim zostanę.

EDIT:
Niestety mam problem z tym, że komputer sam się usypia, mimo ustawień nie reaguje i usypia się po 2 minutach co zaczyna mnie denerwować, jeśli nie rozwiąże tego problemu to wracam do win 7.

Reasumując wróciłem do win 7, nowy sytem się zupełnie nie sprawdził, komputer wieszał się, ciężko go było uruchomić, więc jak widać nie ma się co spieszyć z aktualizacją, bo sporo rzeczy jest jeszcze niedopracowanych.


a ja na odwrót znowu jestem na 10 , antywir SEP już działa , czasami jest problem przy uruchomieniu , zaraz po " zapraszamy " trochę długo czekam aż wszystkie ikonki odpali , trzeba go trochę ogarnąć , bo sporo aplikacji działających w tle , które spowalniają sprzęt . trzeba czekać na poprawki i aktualizację sterów , ale ogólnie to nie jest źle ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja do Windows 10

Post autor: Kamilos » 10 lut 2016, 16:42

Dokładnie tak jak mówisz, win 7 to najlepszy system jaki Microsoft wypuścił, działa bez problemów, 3 laptopy w tym mój na tym chodzą i spisuje się bardzo dobrze - zero problemów. Natomiast win 10 jest jeszcze niedopracowany, oczywiście spróbuję jeszcze wrócić na niego ale dopiero w czerwcu, gdy już wszystkie poprawki zostaną zrobione.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ