Ku Przestrodze

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Ku Przestrodze

Post autor: Tornado » 09 sty 2016, 6:50

Frydrychowice: 11-latek zginął wczoraj w wypadku przy odśnieżaniu

Tragiczny wypadek przy odśnieżaniu w powiecie wadowickim. Zginął 11-latek przygnieciony przez traktor ogrodowy w miejscowości Frydrychowice.
Chłopiec odśnieżał podwórko. Doszło do wypadku, w którego wyniku traktor przewrócił się na niego – poinformował Sebastian Woźniak, rzecznik małopolskiej straży pożarnej.

W chwili przybycia strażaków chłopiec był już wyciągnięty spod maszyny. Strażacy podjęli akcję reanimacyjną, jednak 11-latek zmarł. Dokładny przebieg zdarzenia ustala policja oraz prokuratura.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Piurko

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Piurko » 09 sty 2016, 8:01

Wielu dorosłych traktuje traktorek-kosiarkę jako zabawkę dla dzieci...

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Tornado » 09 sty 2016, 8:22

Masz rację, nawet moje własne doświadczenia potwierdzają to...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Piurko

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Piurko » 09 sty 2016, 8:26

Ja swojemu synowi - 17lat- obawiałem się kupić buggy ... chyba jestem ... nadopiekuńczy :D

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Tornado » 09 sty 2016, 8:29

Na to składa się wiele czynników i trudno ocenić sytuację nie znając nastolatka i wielu innych przesłanek, którymi się kierujemy. Ja np. sam nie wiem, czy robię dobrze, pozwalając jeździć traktorkiem memu 11-latkowi - oczywiście pod moim stałym nadzorem wzrokowym...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Piurko

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Piurko » 09 sty 2016, 8:34

Myślę , że w tym wypadku dzieciak jeździł po jakimś zboczu bądź była jakaś skarpa-rów . Na równym podwórku myślę , że nie ma możliwości , żeby taki sprzęt się przewrócił. Mój syn 7 lat temu jeździł moim pierwszym traktorkiem , to ściął mi gruszkę :( i przywalił w słup betonowy... :D

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Tornado » 09 sty 2016, 8:37

Skarpa i jazda w poprzek, no ale to wcale nie zmienia sytuacji co do tragicznych skutków...
Z drugiej strony, pozbawić takiego "urwisa" danej frajdy i wychowywać na "ciamajdę" ? Chyba nie, ale niestety wszystko z ..głową na karku..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ