Czym ogrzewacie swoje domy ?

Moderator: Moderatorzy

rustin
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 18 lis 2015, 21:56
Imię: Kamil
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: rustin » 01 gru 2015, 17:46

Witam
Zastanawiam się nad realnymi kosztami ogrzewania domu z racji, że taki buduję. Domek 10x11m z poddaszem ok 175m2 do ogrzania.
Czym i za ile grzejecie swoje domki ?

Michał
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:32
Imię: Michał

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: Michał » 01 gru 2015, 18:21

mieszkanie 200 m2 , podpiwniczone , ocieplone styropianem 10cm , 3 tony kostki i 4/5 metrów drzewa , w okresie od końca października do połowy kwietnia ,wychodzi jakieś 4, 5 tyś. mam gaz podłączony ale na razie nawet nie próbuje nim ogrzewać: :lol:

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: Troku » 01 gru 2015, 18:29

Grzeję węglem od paru sezonów, dom sporawy tylko kłopot bo co dzień trzeba piec nabijać ale jest ciepło, w miarę ciepło, węgla zużywam max 3,5 tony w sezonie tylko do grzania
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

rustin
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 18 lis 2015, 21:56
Imię: Kamil
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: rustin » 01 gru 2015, 19:21

Myślałem o pompie powietrze woda ale droga i ciekawe czy da radę w zimie.
Zastanawiam się nad gazem lub ekogroszkiem.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: Kamilos » 01 gru 2015, 19:24

Ja bym radził piec na ekogroszek, raz zasypiesz i pali się nawet tydzień, nie trzeba co dziennie chodzić i palić od nowa. Popiołu też jest malutko w porównaniu do miałowego czy węglowego kotła, jedyna wada to cena takiego kotła.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

janusz

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: janusz » 01 gru 2015, 19:27

200 metrów domu .... koszt ogrzania zimą to 500 - 800 zeta paliwo do pilarkek , olej, asygnata , i zrywka ;) czasu nie liczę na robotę w lesie bo to relaks :mrgreen:

rustin
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 18 lis 2015, 21:56
Imię: Kamil
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: rustin » 01 gru 2015, 20:34

Inny nawet nie wchodzi w grę jak na ekogroszek.
Myślę jeszcze na gazem, ciekawe czy rzeczywiście zmieścił by się w kwocie 3,5 tyś za rok
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/qxl

karol
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2015, 10:10
Imię: Karol

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: karol » 02 gru 2015, 10:21

Również polecam eko groszek. Wychodzi chyba najtaniej

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: Keram2504 » 06 gru 2015, 20:18

Zachwycacie się ekogroszkiem. Czy macie doświadczenie w tym temacie, czy tylko matematyczno-fizyczno-chemiczne wyliczenia? Owszem i ja interesuję się tym tematem i oczekuję wypowiedzi osób eksplatujących kotły na ekogroszek.

rustin
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 18 lis 2015, 21:56
Imię: Kamil
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: rustin » 15 gru 2015, 22:30

Jeżeli się interesujesz tematem to co polecasz?
Od razu mówię, pompa Ciepła odpada.

Piurko

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: Piurko » 16 gru 2015, 18:53

Keram2504 pisze:Zachwycacie się ekogroszkiem. Czy macie doświadczenie w tym temacie, czy tylko matematyczno-fizyczno-chemiczne wyliczenia? Owszem i ja interesuję się tym tematem i oczekuję wypowiedzi osób eksplatujących kotły na ekogroszek.


Myśląc nad ogrzewaniem też brałem pod uwagę kocioł na ekogroszek , ale z rozmów z kilkoma użytkownikami i informacji na forach , zrezygnowałem... Ani to ekonomiczne ...ani ekologiczne i dopóki nic się nie dzieje - wygodne. Zrywanie zabezpieczenia na ślimaku nie należą do rzadkości , brak prądu...wszystko stoi... ;)
Brałem pod uwagę kocioł na pellet ... na szczęście nie mam go , kolega użytkuje coś takiego i klnie na czym świat stoi... Koszty go dobijają... nie znam szczegółów , ale mówił że totalna pomyłka...

Ja wybrałem kocioł dedykowany do miału - bez podajnika - ale spalę w nim każde paliwo , dorobiłem nawet drzwiczki do zamontowania palnika olejowego... ;)
Generalnie palę w nim miałem , ale troszkę inaczej niż ... większość... czyli od góry :)
Zasyp 3-4 duże łopaty wystarcza , aby było ciepło przez 24 h bez zaglądania i dokładania paliwa .
Na dom 120m2 wystarcza mi spokojnie 3t miału = ok 1500zł na sezon , dla mnie to dwa w jednym i wygodne i tanie ... ;)

Dombax
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2016, 15:50
Imię: Dominik

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: Dombax » 03 lis 2016, 15:53

Ja ogrzewam dom za pomocą węgla groszek. Zamawiam go aż z Mysłowic od SmartTrans, bo mają najlepszy opał w tej części Polski.
Zresztą ma naprawdę świetne opinie w internecie więc przynajmniej mam pewność, że wszystko będzie OK.

tiro
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 01 cze 2016, 21:50
Imię: Zbigniew

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: tiro » 04 lis 2016, 2:32

Witam posiadam kocioł defro eco comfort teraz będzie szósty sezon awarie jakie były to dwa razy wymiana kondensatora koszt 15 zł i wymiana dmuchawy koszt 180 zł z zawleczkami nie miałem problemu ,podstawa to dobry ecogroszek wtedy raz na tydzień zaglądasz do kotłowni.Instalacje co mam na grawitacji kocioł ma dodatkowy ruszt także brak prądu nie taki straszny.Dom 180 m2 temperatura w środku 23 stopnie obecnie spala około 100/110 kg na tydzień.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: Toma » 04 lis 2016, 7:23

Dombax pisze:Ja ogrzewam dom za pomocą węgla groszek. Zamawiam go aż z Mysłowic od SmartTrans, bo mają najlepszy opał w tej części Polski.
Zresztą ma naprawdę świetne opinie w internecie więc przynajmniej mam pewność, że wszystko będzie OK.


Nie wystarczy że napisałeś groszek ? No tak, wkomponowana reklama , pfff .
A ja odpowiem że groszek to przeżytek i to brudny przeżytek

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: Tornado » 04 lis 2016, 12:29

Dombax pisze:Ja ogrzewam dom za pomocą węgla groszek. Zamawiam go aż z Mysłowic od SmartTrans, bo mają najlepszy opał w tej części Polski.
Zresztą ma naprawdę świetne opinie w internecie więc przynajmniej mam pewność, że wszystko będzie OK.

Kolego, zamieściłeś dwa wpisy reklamowe na forum pkt 2 j reg. forum..Posiadasz zgodę administratora?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

lensa1969
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 02 lis 2016, 20:34
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Czym ogrzewacie swoje domy ?

Post autor: lensa1969 » 04 lis 2016, 12:58

ja grzeję gazem z sieci, piec gazowy VAILLANT ECO TEC PlUS (dwufunkcyjny, ciepła woda z zasobnika)
dom zamieszkany 4 rok na razie nie narzekam
powierzchnia całkowita to 300 m2 (ciepła woda z zasobnika) + 80 m2 mały domek(z osobnym piecem dwu-funkcyjnym ciepła woda z przepływowego ogrzewacza)
duży dom powierzchnia użytkowa ok 160-180, powierzchnia grzania ok 230, całkowita 300
mały domek około 80 m
opłaty z ciepła wodą za wszystko
max zapłaciłem 1700 zł za 2 miesiące z ciepła wodą (mały domek grzany do ok 20 stopni)
gdy mały domek grzałem do ok 12 było jakieś 1200 za 2 m-ce
ocieplenie 15 cm styropian, poddasze 30 cm, a suficie od strychu 25 cm, na strycho 20 cm w krokwiach
okna 3 szybowe oknoplast + rekuperator

o może komuś pomoże

ODPOWIEDZ