Teriery

Moderator: Moderatorzy

Woodhous
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2018, 10:33
Imię: Jarek

Teriery

Post autor: Woodhous » 08 sty 2021, 11:04

Część co panowie! Taki nie typowy temat i pytanie. Jest tu sporo chłopaków co w lesie pracuje dla tego zapytam , czy macie panowie kontakt z myśliwymi lub leśnikami co mają w swoich hodowlach Airedale Teriery i Irlandzkie Teriery?.pytam o linię polujące użytkowe , bo linie wystawowe to całkiem inna bajka . A może ktoś zna i poda kontakt do takiej hodowli lub myśliwego. Pozdrawiam panowie.

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Teriery

Post autor: ryszard990 » 08 sty 2021, 14:55

A zapytam po co Ci taki myśliwski pies czy będziesz go używał do polowania czy chcesz do domu. Bo jeśli do domu jako pupila to od razu Ci mówię że się nie nadaję

Woodhous
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2018, 10:33
Imię: Jarek

Re: Teriery

Post autor: Woodhous » 08 sty 2021, 17:13

Pies myśliwski może mieszkać w zagrodzie i w bloku nawet te polujące . A pies typowo wystawowy w domu . Psy strikte użytkowe są zdrowe i mają cechy odpowiadające danej rasie. A w wystawowych niestety liczy się tylko wygląd zewnętrzny tak zwany eksterier psa za to ich cechy charakteru są już wysoce uszczuplone. Większość hodowli wystawowych stosuje inbred czyli chów wtórny ( mieszanie w rodzinie). A ja chcę psa zdrowego no i do polowań oczywiście kolega mnie wciąga od jakiegoś czasu. Ten klimat. Wcześniej posiadałem psu obronne o.niemiecki rotwailer i bulterier . U nas z tym ostatnim się nie poluję a w USA w Argentynie tak ale to też wersja użytkowa i trochę inna budowa psa

ODPOWIEDZ